Злиття людей і машин не зупинить повстання машин
7 Березня , 2017
Голосовий помічник Alexa навчиться розрізняти голоси людей
7 Березня , 2017

NASA приступило до тестів пасажирського надзвукового літака QueSST

«Будемо літати швидко, але тихо».

Плани NASA зі створення перспективного «тихого» пасажирського надзвукового літака QueSST, схоже, поступово почали втілюватися в життя. Космічне відомство разом з компанією Lockheed Martin розпочали перші високошвидкісні випробування літального апарату в аеродинамічній трубі дослідного центру Гленна.

NASA построит тихий сверхзвуковой самолет QueSST

Підготовка моделі літака QueSST до випробувань в аеродинамічній трубі

NASA уклало контракт з компанією Lockheed Martin на створення тихого надзвукового авіалайнера, виділивши їй на проект 20 мільйонів доларів. Про це повідомив глава NASA Чарльз Болден, виступаючи на зустрічі в національному аеропорту Рональда Рейгана в Арлінгтоні.

Новий пасажирський літак буде використовувати технологію зменшення надзвукового шуму Quiet Supersonic Technology (QueSST).

За словами представників агентства, вона допоможе авіалайнеру знизити інтенсивність шуму до рівня м’яких пульсацій, що відрізняє майбутню машину від звичайних надзвукових літаків, які видають оглушливі акустичні удари.

Створення QueSST-авіалайнера є частиною програми New Aviation Horizons, в рамках якої NASA планує досягти скорочення споживання палива, а також зменшення рівня викидів та шуму за рахунок розробки нових конструкцій літаків.

Правда, поки що мова йде про моделі в масштабі 1:10. Однак важливість події не варто недооцінювати: протягом наступних восьми тижнів інженери випробують міні-модель у вітровому діапазоні від 0,3 до 1,6 Маха (приблизно від 240 до 1500 км/год), щоб зрозуміти аеродинамічні особливості основи майбутнього літака. Очікується, що тести продовжаться до середини 2017 року.

NASA відвело 17 місяців на розробку початкового дизайну літального апарату, по закінченню випробувань буде прийнято остаточне рішення щодо фінансування проекту. Потім агентство візьметься за виготовлення повноцінної демонстраційної версії літака.

Очікується, що перший зліт надшвидкого літального апарату відбудеться в 2020 році.

Раніше існували тільки два типи надзвукових пасажирських літаків — французький «Конкорд» і радянський Ту-144. Їх польоти припинились у зв’язку з економічною нерентабельністю. Зараз ведуться розробки по створенню нових надзвукових авіалайнерів.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: