Комп’ютер на базі живої амеби зумів вирішити складну математичну задачу
27 Грудня , 2018
Китайський військовий корабель, оснащений рельсотроном, помічений у відкритому морі
2 Січня , 2019

Найближчим часом на 3D-принтері можна буде друкувати їжу і відразу ж її готувати

Їжу на 3D-принтері навчилися друкувати вже досить давно. Проте порівняно з іншими сферами 3D-друку ця сфера досі не дуже добре розвинена. В основному, надрукована їжа складається зі вже готових інгредієнтів, які надалі не потрібно обробляти. Але група дослідників з Колумбійського університету створила пристрій, який може одночасно як друкувати їжу, так і готувати її.

Самі творці називають свій підхід «цифрова їжа», посилаючись на електроні пристрої, які мають масу переваг перед аналоговими гаджетами.

«Ми дивимося на їжу по-новому. Використовуючи спеціальні сопла для друку ми можемо створити складну структуру їжі. Але це ще не все. Ми застосували систему дзеркал з двигунами і лазери, які рівномірно нагрівають продукт. Ще до цього можна було готувати їжу за допомогою лазерів і друкувати її на принтерах, тому об’єднати дві технології — цілком логічний крок.» — заявив один з авторів роботи Джонатан Блутінгер.


Концепт домашнього пристрою для друкування і готування їжі

При цьому автори впевнені в тому, що такий підхід досить перспективний. Дійсно, та ж «лазерна кулінарія» має масу переваг перед традиційними способами готування. Зокрема, можна точніше регулювати температуру і навіть рівномірність прогріву і запікання певних частин страв. Та й на саму ідею друку експерти дивляться досить своєрідно.

«У кожного є свої смаки і дієтичні обмеження, тому підхід, заснований на введенні цифрових даних дозволяє отримати індивідуальні продукти. При цьому легко можна розробити систему, в якій люди могли б «завантажувати» їжу в принтер і ділитися нею з іншими користувачами. Уявіть: ви спробували щось і вам це сподобалося. Ви просто берете і відправляєте рецепт своєму другові і він теж може спробувати це негайно. А якщо додати до всього цього машинне навчання і ШІ, ви отримаєте першокласного особистого кухаря.»

При цьому масового поширення надрукованої їжі за словами експертів, у найближчі роки очікувати не варто. Це станеться мінімум років через 5-10. У даному випадку вчені посилаються на автономні авто. На зорі свого існування багато хто сприймав їх з побоюванням, проте зараз такі машини вже виїжджають на міські вулиці.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: