Система PEARL визначає місцезнаходження ворожого стрілка по звуку пострілів
22 Травня , 2018
Компанія Ford показала, як працює центр симуляції погоди
22 Травня , 2018

Найбільший у світі 3D-принтер, що друкує об’єкти з металу

Австралійська компанія Titomic нещодавно представила те, що можна сміливо назвати найбільшим в світі тривимірним принтером, здатним друкувати металеві об’єкти.

Але не тільки розміри нового принтера є його головною визначною пам’яткою, пише видання New Atlas.

У ньому використана абсолютно нова запатентована технологія тривимірного друку металом, розроблена компанією Titomic спільно з фахівцями Австралійського федерального агентства наукових досліджень CSIRO.

Робочий простір нового принтера складає 9 на 3 і на 1,5 метра, однак, нова технологія друку не обмежена тільки цим простором і принтер здатний друкувати об’єкти ще більших розмірів.

Новий принтер, як і інші тривимірні принтери, друкує об’єкти шар за шаром. Але, на відміну від інших принтерів, які плавлять металевий порошок променем потужного лазера або дріт дугою електричного розряду, тут використовується новий процес під назвою Titomic Kinetic Fusion.

Цей процес полягає в тому, що частинки титанового порошку розганяються до надзвукової швидкості, близько 1 кілометра на секунду.

При зіткненні такої частинки з поверхнею, її кінетична енергія перетворюється в тепло, якого достатньо для плавлення самої частинки, поверхні в точці зіткнення і формування майже монолітного матеріалу.

За рахунок такої технології друку новий принтер не вимагає газової захисної атмосфери, а за рахунок використання кінетичної енергії металевих частинок виключається ризик механічної теплової деформації друкованих деталей.

І, незважаючи на використання порошкоподібного титану, новий принтер здатний виробляти титанові деталі, міцність яких практично не поступається міцності таких же титанових деталей, виготовлених шляхом традиційної металообробки.

Компанія Titomic вже використовує такі ж принтери, тільки менших розмірів, для виробництва титанових безшовних велосипедних рам, кожна з яких друкується за 30 хвилин.

Новий великий принтер здатний «наносити» до 45 кілограмів матеріалу на годину, що в багато разів швидше, ніж будь-які інші промислові тривимірні принтери.

Крім титану, принтер може працювати і з металами інших типів і навіть друкувати деталі, що складаються з декількох шарів різних металів.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: