Stratolaunch Systems відмовилася від більшості своїх проектів після смерті Пола Аллена
21 Січня , 2019
Компанія з ОАЕ здійснила перший комерційний рейс літаком, що працює на біопаливі
22 Січня , 2019

Надрукований на біопринтері імплант повернув рухливість паралізованим мишам

Команда вчених з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго рапортувала про нові досягнення у сфері тривимірного біодруку. Вперше в історії їм вдалося надрукувати імплант, що імітує фрагмент хребта. Після його вживлення і приживлення у гризуна відновився контроль над раніше паралізованими задніми кінцівками.

Складність зі створенням імплантів для спинного мозку в тому, що потрібно зв’язати між собою аксони, надзвичайно тонкі і чутливі до різних умов нервові волокна. Тут не підходять ні традиційні матеріали для 3D-друку, ні принтери. Розмір однієї краплі речовини близько 200 мкм, тоді як аксони пролягають в каналах, які набагато тонші, тому звичним способом, пошарово, імплант не надрукувати.

Вчені застосували технологію безперервного проекційного мікродруку, взявши за основу матеріал поліетиленгліколь-желатин метакрилат. Цей гідрогель твердне під впливом ультрафіолетового випромінювання, але відбувається це дуже швидко, тому рідкий полімер заздалегідь змішали з живими нейронними стовбуровими клітинами. Опромінення світлом ведеться по всій площині матеріалу за закладеною в принтері схемою виробу, в 1000 разів швидше, ніж звичайний 3D-друк, після чого виходить цілісний предмет із вмурованими в нього клітинами. На друк імпланта товщиною 2 мм пішло лише 1,6 секунди.

Після установки в хребет щура імплант протримався 4 тижні, а на 5-му почав деградувати, як і задумано. За цей час аксони встигли прорости через канали в імпланті і створити стійкі зв’язки. Тепер протягом кількох місяців каркас імпланта поступово розкладеться, а його місце займуть живі тканини. Якщо все піде за планом, то після клінічних випробувань, приблизно через 5 років, почнуться досліди над друкуванням складних частин тіла людини.

Вже створена перша 4-сантиметрова модель імпланта для людей

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: