Нова ядерна батарея для ровера Mars-2020 майже зібрана
11 Серпня , 2018
Студент Університету Манчестера спроектував теплозахисний екран для космічних кораблів
14 Серпня , 2018

Надруковані на 3D-принтері “латки” зі стовбуровими клітинами допоможуть відновити спинний мозок

Фахівці з Університету Міннесоти отримали перші діючі зразки «живих» протезів для нервової системи. Їм вдалося вирішити складне завдання – як надрукувати на 3D-принтері мікроструктурний комплекс з використанням реальних живих клітин. Щоб ті згодом розрослися і об’єдналися з нейронами, усунувши пошкодження спинного мозку.

На словах все виглядає просто: вчені взяли зі шкіри і крові, деяку кількість клітин, які піддали біоінжинірингу. Вийшли індуковані плюрипотентні стовбурові клітини – клітини-мутанти, готові у відповідних умовах почати рости і перетворитися на повноцінні нейрони. Тепер залишилося надрукувати силіконовий каркас, систему «грядок», на які висаджуються ці клітини, і вся конструкція ставиться на місце ушкодження спинного мозку.

На практиці це був перший випадок, коли вченим вдалося не тільки зберегти під час 3D-друку майже 75 % досить вразливих клітин живими, але й спостерігати, як певна їх кількість перетворилась на здорові нейрони. Наступним успіхом стало те, що вони змусили клітини рости в потрібних напрямках і зуміли зберегти достатній їх обсяг на час, поки не настає контакт з живими тканинами зцілюваної ділянки. Вчених дуже радує, що їм вдалося створити умови, при яких можна підтримувати нервові стовбурові клітини в активному стані в межах протеза.

Тепер починається найскладніше, потрібно вивчити, як такі протези приживаються і які зв’язки утворюють з нейронами організму. Буде відновлення спинного мозку на 50%, повним або лише фрагментарним? Багато людей з такими травмами були б безмежно вдячні вже за одну можливість контролювати сечовий міхур, але вчені плекають надію навчитися повністю «ремонтувати» будь-які ушкодження спинного мозку.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: