Невідомий хакер зумів встановити Linux на бортовий комп’ютер Tesla Model 3
19 Грудня , 2018
Знайдений новий металевий каталізатор, здатний перетворювати енергію сонячного світла в рідке паливо і електрику
19 Грудня , 2018

Надрукована на 3D-принтері голова дозволяє зламувати сучасні смартфони

Експерти знайшли нову несподівану вразливість у захисті сучасних гаджетів, побудованої на аналізі біометричних даних. Журналіст видання Forbes, Томас Брюстер, замовив детальну копію своєї голови, надруковану на 3D-принтері. Далі з її допомогою він перевірив захист багатьох популярних смартфонів і прийшов до невтішного висновку.

Брюстер намагався розблокувати апарати, підставляючи для сканування не своє обличчя, а його детальну пластикову копію. Журналіст зазначає, що лише система Face ID від Apple iPhone відповіла відмовою, тоді як всі флагманські моделі Samsung повелись на підміну. При цьому варто зазначити, що для людського ока копія голови була явно штучною і навіть грубою, але сенсори смартфона підміну не запідозрили.

 

Це не дуже приємне відкриття змушує скептично ставитися до тих, хто стверджує, що час символьних паролів пройшов, а майбутнє тільки за біометрією. На жаль, останні витівки хакерів і ентузіастів від науки показують, що і відбитки пальців, малюнок райдужної оболонки ока, а тепер ще й особу підробити багато простіше, ніж здавалося раніше. І покладатися лише на такі методи блокування гаджетів необачно.

Додатковий мінус в тому, що отримати 3D-копію голови невідомої людини навіть простіше, ніж зразки його відбитків пальців. Для цього достатньо декількох кадрів у високій роздільній здатності, а якщо є чіткі записи вуличних камер спостереження, то завдання зводиться до лабораторної роботи для студентів-комп’ютерників. Не виключено, що подібні методи давно стоять на озброєнні спецслужб.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: