Здійснив політ перший у світі електричний конвертоплан
8 Травня , 2017
SAVI – унікальна матрична камера, яка не потребує довгофокусних лінз для отримання деталізованих знімків віддалених об’єктів
9 Травня , 2017

На Землю після дворічної місії повернувся секретний космоліт США

Завершилася чергова місія самого секретного космічного апарату з тих, про які повідомляють публіці.

Орбітальний літак армії США Boeing X-37B в неділю здійснив посадку в Космічному центрі Кеннеді NASA у Флориді, завершивши, таким чином, дворічну секретну місію. Мету його місії військові тримають в таємниці. Невідомо і те, яке обладнання встановлено на борту апарату, повідомляє Reuters з посиланням на ВПС США.

Два года на орбите — на Землю вернулся космический самолет NASA X-37B

Фото: universetoday.com / Boeing

Потрібно зауважити, що цей секретний літак піднімається в космос вже не перший раз, апарат X-37B здійснив вже четверту місію в рамках програми «Orbital Test Vehicle». Перші ж тести цього літака компанія Boeing спільно з NASA починала ще в 1999 році.

Спочатку апарат багаторазового використання X-37 призначався для ремонту супутників на орбіті. Однак в 2004 році програму засекретили і передали у ведення ВПС США. Американські військові називають його найбільш сучасним і технологічним космічним кораблем багаторазового використання.

Хоча технічні характеристики та завдання апарату офіційно не розкриваються, відомо, що він призначений для випробування майбутніх технологій на висотах 200-750 кілометрів.

Передбачається, що X-37B здатний маневрувати, змінювати орбіти і в майбутньому може використовуватись для розвідки і доставки невеликих вантажів (до 900 кілограмів) в космос. При цьому достовірних відомостей про те, яким обладнанням оснащений апарат вагою близько 5 тонн, немає.

Орбітальний літак почав свою місію в травні 2015 року, він був запущений зі станції ВПС США недалеко від мису Канаверал на ракеті-носії Atlas 5. Це один з двох американських літаків, який проводив експерименти на орбіті більше 700 днів.

Для секретних програм ВПС США це четверта місія і поки що найбільш тривала (попередній апарат провів на орбіті 674 дня). Вартість програми не розголошується.

Орбітальні апарати «виконували операції по зниженню ризику і експерименти для розвитку багаторазових космічних транспортних технологій». Крім того, він повинен був допомогти з дослідженням зміни властивостей матеріалів в космічному просторі, заявили в американських ВПС.

Суборбітальний літак-розвідник X-37B є безпілотною зменшеною версією шатла (довжина 8,9 метра, висота 2,9 метра і розмах крила 4,5 метра). Він оснащений літій-іонними акумуляторами і сонячними панелями, а в хвостовій частині літака встановлено ракетний двигун Rocketdyne AR-2/3, який працює на гасі і перекису водню.

На думку експертів, X-37B може служити тестовою версією перспективного перехоплювача, за допомогою якого США мають намір інспектувати чужі космічні апарати, що відповідає положенням «Національної космічної політики» країни від 2006 року. Потенційно на X-37B може бути встановлено і озброєння, але Пентагон запевнює, що це не входить в його плани.

Серед ймовірних цілей програми називають відпрацювання нових технологій, які потім можуть бути використані для запуску супутників. Серед цікавих конспірологічних теорій — випробування електромагнітного двигуна EM Drive, який нібито порушує третій закон Ньютона.

Як відзначили в прес-службі ВПС США, зараз ведеться підготовка до п’ятого запуску орбітального літака. Планується, що він відбудеться в кінці цього року. П’ятий запуск орбітального літака буде проведений, як очікується, зі стартового майданчика SLC-41 бази ВПС на мисі Канаверал у Флориді.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

1 Коментарій

  1. Люди у Вас класний сайт, Ви молодці, що популяризуєте науку українською, але я Вас прошу зробіть щось з вашми «САМИЙ» майже у кожній статті, пищіть правильно з приставкою «НАЙ», Ви ж претендуєте на назву науковий сайт, але лінгвістика це теж наука. Дякую що Ви є!

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: