Представлений “електросмарт” Kugel від українських розробників
5 Квітня , 2018
Mozilla презентував браузер для віртуальної реальності
5 Квітня , 2018

На МКС відправили прототип прибиральника космічного сміття

Космічна вантажівка Dragon компанії SpaceX, виведена на навколоземну орбіту 2 квітня з 2,6 тоннами вантажу для екіпажу Міжнародної космічної станції, крім іншого, везла з собою один досить цікавий космічний апарат – прототип космічного сміттяра, розробленого групою європейських інженерів.

На даний момент на орбіті знаходиться декілька тисяч різних супутників, а також сотні тисяч різних шматків сміття, що залишилося після декількох тисяч ракетних запусків за останні кілька десятиліть. Рано чи пізно від усього цього «добра» нам доведеться позбавлятися, в іншому випадку ми ризикуємо взагалі залишитися без космосу.

Єдиним рішенням цієї проблеми стане зачистка орбіти від космічного непотребу. Але сказати набагато простіше, ніж зробити. Безліч різних організацій, включаючи американське, китайське і японське космічні агентства, ведуть розробки своїх власних прототипів космічних прибиральників і ловців сміття. Цього понеділка до МКС відправився один з таких прибиральників. Він був розроблений британськими інженерами з Космічного центру університету Суррея і називається RemoveDEBRIS. Протягом найближчих тижнів апарат буде проходити перевірку своїх можливостей.

Збирання космічного сміттяра RemoveDEBRIS

Найцікавіше в тому, що космічний прибиральник обладнаний відразу декількома різними системами, ефективність яких належить перевірити. Всередині апарату знаходиться кілька крихітних кубсатів, які виступлять в якості мішеней. В основному супутник буде їх ловити за допомогою сітки і гарпуна.

Обидва ці пристосування були обрані як найбільш ефективні методи боротьби з космічним сміттям, але до цього ніколи не випробовувались. Реальна перевірка їх ефективності в польових умовах дозволить зібрати інформацію, яка стане в нагоді для розробки майбутніх місій з очищення орбіти планети.

Після завершення експерименту апарат RemoveDEBRIS випустить «гальмівне вітрило», яке затягне його назад в атмосферу планети, де він і згорить. Якщо місія виявиться успішною, як на те розраховують розробники апарату, то RemoveDEBRIS зможе покласти початок майбутнім місіям, які зможуть зробити нашу орбіту трішки безпечнішою.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: