NASA планує провести випробування першого апарату планетарної оборони
8 Січня , 2019
Toyota представила фіналістів конкурсу на винахід інвалідного візка 21-го століття
8 Січня , 2019

На CES показали функціонуючий гнучкий смарфтон… і це не Samsung

На Міжнародну виставку електроніки Consumer Electronics Show, що проходить в Лас-Вегасі, компанія Royole привезла FlexPai – перший повністю функціональний гнучкий смартфон. Ви все вірно прочитали. Маловідома компанія обійшла Samsung і демонструє на CES повністю робочий гаджет з гнучким екраном, що складається навпіл. І більше того, цей пристрій вже продається. Журналісти порталу Engadget змогли покрутити його в руках і поділилися своєю думкою.

Для тих, хто пропустив листопадовий анонс компанії Royole, пристрій FlexPai являє собою 7,8-дюймовий гнучкий смартфон, що працює на базі процесора Snapdragon 855. А оскільки новинка вже надійшла в продаж, то перед нами, можливо, ще і перший пристрій, що вийшов у продаж і працює на базі нового мобільного чіпсету. Апарат пропонується в двох версіях з 6 і 8 ГБ оперативної пам’яті, а також з 128 ГБ та 256 Гб постійної пам’яті і оснащений подвійною камерою на 16 і 20 мегапікселів. В якості операційної системи FlexPai використовують свіжий Android 9.0 Pie з «допрацьованою» під особливості складаного екрану оболонкою.

Головна новація тут, звичайно, зносостійкий AMOLED-дисплей з досить стійкою батареєю, яка може витримувати процес складання безліч разів. Royole каже, що екран здатний забезпечити 200 000 згинань.

На папері пристрій можна сміливо записувати в ранг флагманських рішень. Але чи такий він  насправді? Як вже говорилося вище, новинка демонструється вже не в перший раз. В кінці минулого року Royole показувала гаджет в Сан-Франциско. Але на той момент було очевидно, що пристрій ще дуже сирий і не готовий до масового виробництва. За словами журналістів Engadget, на CES демонструється версія апарату, яка вже продається в Китаї (вартість становить близько 1300 доларів), але і він має деякі дуже неприємні недоліки.

Перше, що відчуваєш, коли вперше його береш в руки — не зовсім зрозуміло, що ти тримаєш. Це смартфон? Планшет? Або щось середнє? Більше того, не з першого разу розумієш, як взагалі користуватися цією штукою.

Коли пристрій знаходиться в «розкладеному стані, він працює так, як ви можете очікувати від звичайного компактного планшета. Все стає трохи заплутанішим в телефонному режимі. У такому вигляді всі іконки і екранні віджети розташовані там, де і повинні бути. Але коли відкриваєш якийсь додаток і перевертаєш пристрій на «зовнішню» сторону, то замість очікуваного виду програми з тією ж інформацією, ти бачиш в основному абсолютно порожній екран. Безумовно, тут проблема криється в самому програмному забезпеченні. Створити новий інтуїтивний інтерфейс – завдання не з легких, а створити новий інтуїтивний інтерфейс для першого у своєму роді пристрою – завдання ще складніше. Звичайно ж, Google зараз активно працює над впровадженням підтримки гнучких, складаних смартфонів і напевно консультується з виробниками цих пристроїв, але поки, що є, то є.

Журналісти також зазначають, що незважаючи на досить потужну начинку, викликають питання деякі рішення, а точніше недоліки в конструкції, за які цілком і повністю відповідає сама компанія Royole. Наприклад, в апарата немає механізму, який би блокував екран, коли гаджет знаходиться в розгорнутому стані. У підсумку якщо ви будете тримати пристрій у руці, то безумовно помітите, що середина екрану трохи провисає, створюючи вигин. Також дуже не сподобалася камера пристрою. Незважаючи на заявлені характеристики, вона огидна, відзначають журналісти. У розмові з головою компанії Royole останній зазначив, що в технічному плані пристрій готовий, проте над софтом, який використовувався в демонстраційних моделях, ще потрібно попрацювати.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: