Іонний комп’ютер IonQ показав високу стійкість до декогеренції
3 Березня , 2019
Як монтують вітроелектростанції (відео)
6 Березня , 2019

Мобільний 3D-біопринтер друкує нову шкіру на поверхню ран

Ідея про те, щоб друкувати людську шкіру у великих обсягах для лікування великих пошкоджень, виникла ще в 2014 році. Спочатку планувалося просто налагодити процес одержання шкіри в необмежених кількостях, щоб лікарі могли відрізати відповідні фрагменти і пересаджувати їх. Але тепер в Інституті регенеративної медицини Уейк Форест розробили 3D-принтер, який друкує відсутню шкіру прямо на рану, використовуючи власні клітини пацієнта.

Все починається з біопсії, щоб отримати зразки шкіри конкретної людини, які гарантовано приживуться після пересадки, без ризику відторгнення. Для операції потрібні фібробласти — клітини, які допомагають будувати структуру для загоєння ран, і кератиноцити — базові клітини зовнішнього шару шкіри. Зразки поміщають в живильне середовище і вирощують довільну кількість клітин, які потім змішуються з гідрогелем.

Отримана суміш є «чорнилом», робочим матеріалом для 3D-біопринтера. Перед друком проводиться тривимірне сканування рани лазером, вивчається її топологія. Це потрібно, щоб машина правильно розташувала шари фібробластів і кератиноцитів, плюс це дозволяє пристрою витрачати рівно стільки матеріалу, скільки потрібно для повного закриття рани. Немає перевитрати клітин, а тому і немає шрамів фактично не залишається слідів операції, все зростається так, як було до травми.

Випробування технології на лабораторних мишах пройшли успішно, хоча і внесли корективи в концепцію лікування. Фактично, дана методика в рази прискорює затягування рани, форсує формування шкірного покриву за рахунок додавання вже готових клітин замість їх тривалого вирощування самим тілом. Але попередньо потрібно вилікувати рану, вирішити проблему, через яку вона виникла, а потім вже закривати пошкоджену ділянку. Все це потребує нових досліджень і тестів — проте, тепер вони вже будуть проводитися на людях.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: