SEAT підтвердив розробку електромобіля «SEAT Born» з запасом ходу 500 км
23 Березня , 2018
Фізики створили пристрій, здатний витягувати воду з повітря пустель
24 Березня , 2018

Мініатюрний флуоресцентний безлінзовий мікроскоп, здатний працювати, глибоко в тілі людини

Мікроскопи є одним з основних видів інструментів, що використовуються вченими та медиками. За допомогою мікроскопів досліджуються різні тканини, вивчаються бактерії, віруси та інші мікроорганізми, визначаються симптоми деяких захворювань. Однак, традиційні мікроскопи є досить великими і громіздкими пристроями, через що їх не можна помістити в тіло людини і проводити огляд зсередини. Крім цього, лінзи оптичної системи мікроскопа завжди є джерелом компромісу між розмірами робочої ділянки і роздільної здатності.
Всі ці проблеми змусили групу вчених з університету Райса розробити новий мікроскоп, в якому немає жодної лінзи і який є настільки маленьким, що його можна встановити на кінці зонда-ендоскопа. Крім цього, такий мікроскоп можна встановити і всередину імплантату, за допомогою якого можна здійснювати довготривалий контроль процесів, наприклад, мозкової діяльності.
Новий флуоресцентний мікроскоп, FlatScope, може сфокусуватися на об’ємі у кілька кубічних міліметрів, у той час як його роздільна здатність знаходиться на рівні мікрона. Крім цього, розмір охоплюваної ділянки може бути збільшений шляхом простого збільшення розмірів датчика, а так як цей датчик виготовляється за традиційною CMOS-технологією, зі збільшенням його розмірів не виникає жодних проблем.
Для того, щоб за допомогою найпростішого датчика можна було отримати високоякісне зображення, в мікроскопі використовується так звана амплітудна маска, в якій, у свою чергу, використовується явище інтерференції. За рахунок цього датчик не бачить прямого зображення, а знімає якусь абстрактну амплітудну картину. І на основі даних цієї картини відповідний програмний алгоритм відтворює високоякісне зображення.

Оскільки новий мікроскоп може фокусуватися на будь-якій точці об’єму в кілька кубічних міліметрів, він здатний створювати тривимірні знімки, що є кадрами тривимірного відео, за якими вчені або медики зможуть стежити за динамікою процесів, що відбуваються в контрольованому просторі.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: