В Китаї навчаються прибирати сміття з ЛЕП лазерною гарматою
19 Серпня , 2017
Штучний інтелект OpenAI перевершив кращих людей-гравців Dota 2
20 Серпня , 2017

Microsoft будує планер зі штучним інтелектом, який зможе літати “вічно”

Будь-який сокіл чи яструб вміє відшукувати в повітрі теплі висхідні потоки і ширяти між ними, не витрачаючи енергію. Те, що птахам дала еволюція, інженери Microsoft хочуть повторити в прискореному темпі, створивши для цього спеціальну версію планера зі штучним інтелектом.

Суть розробки гранично проста – навчити ШІ за допомогою сенсорів аналізувати поведінку вітру, щоб знаходити ділянки з теплим висхідним повітрям і ефективно переміщатись між ними. Іншими словами, триматись в повітрі якомога довше, не використовуючи двигун. В ідеалі – вічно, поки не зноситься матеріал обшивки.

Мета розробників — навчити машину залишатись в заданому квадраті місяцями безперервно. При цьому вона зможе виконувати корисні функції ретранслятора радіосигналу для збільшення зони покриття і забезпечення доступу до бездротового Інтернету. Енергію для обладнання планер може черпати з сонячних батарей – навіть якщо робот буде ефективний тільки в літній сезон, цей проект буде комерційно вигідний.

Технічна проблема полягає в тому, що сучасні ШІ адаптовані до складних систем з кінцевими наборами правил – таким, як гра в шахи, або Mortal Combat. Чи зможе комп’ютер відрізнити випаровування нагрітого на сонці озера від диму згарища, куди йому летіти точно не слід? Відповідь має бути отримана під час польових експериментів в пустелі Невада, які нещодавно стартували в 200 км від міста Рено.

Раніше Microsoft, як і Facebook до цього, анонсувала створення мережі високошвидкісного доступу в Інтернет у віддалених, безлюдних куточках США. Саме для цих цілей компанії і потрібен автономний ретранслятор в атмосфері Землі.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: