В Китаї було проведено грандіозне шоу, в якому було задіяно тисячу безпілотників
15 Лютого , 2017
Cassie – найбільш ефективний на сьогоднішній день крокуючий робот від компанії Agility Robotics
15 Лютого , 2017

Micromote – найменший в світі комп’ютер, об’ємом в один кубічний міліметр, що використовує для роботи кілька нановат енергії

У 2015 році компанія Micro Mote з Мічигану представила увазі громадськості повністю працездатну комп’ютерну систему, що має габарити в пару міліметрів. Для того, щоб вважатися повноцінним комп’ютером, система повинна мати пристрій введення даних, здатність обробити ці дані за певним алгоритмом, здатність передачі назовні результатів розрахунків і прийняття рішень на основі цих результатів. Пристроями вводу біля комп’ютера Micromote є аналогові і цифрові порти для прийняття сигналів з різних датчиків, а з зовнішнім світом комп’ютер спілкується за допомогою бездротових радіотехнологій.
Система, представлена компанією Micro Mote в 2017 році, має обсяг один кубічний міліметр. Більше того, компанія випускає цілу лінійку самих маленьких у світі комп’ютерів, які відрізняються один від одного об’ємом внутрішньої пам’яті і функціональними можливостями. А областю застосування такої мініатюрної обчислювальної техніки є “розумні” пристрої медичного призначення і пристрої з розряду так званого “Інтернет речей”.
В даний час безліч мікрофонів, камер та інших типів датчиків, які представляють собою “очі і вуха” електронних пристроїв, що передають отримані ними дані в різні хмарні служби для їх подальшої обробки. Це робиться через те, що процесори цих пристроїв просто не в змозі провести обробку та аналіз потоку одержуваних даних. І саме для вирішення цієї проблеми призначені мікрокомп’ютери Micromote, що володіють достатньою обчислювальною потужністю, об’ємами пам’яті і іншими ресурсами.

Для виконання завдання, таких, як розпізнавання звуку проїжджаючого повз автомобіля, вимірювання температури або рівня освітлення, процесорам Micromote потрібно всього кілька нановат енергії. Новий компактний передавач забезпечує передачу даних на відстань до 20 метрів, що є істотним покращенням у порівнянні з можливостями пристроїв попереднього покоління, представленими в минулому році, які могли надійно передавати дані на відстань до 50 сантиметрів.
У надрах одного з типів мікрокомп’ютера Micromote знаходиться процесор, забезпечений функціями глибинного машинного вивчення, побудований на базі не дуже складною нейронної мережі, яка споживає при своїй роботі 288 мікроват енергії. На базі цієї нейронної мережі можна створювати системи, ефективно виконують завдання розпізнавання мови і візуальних образів. Для порівняння, робота складних нейронних мереж вимагає великих обсягів пам’яті й істотної обчислювальної потужності, яку в звичайних умовах постачають цілі серверні стійки з самими сучасними графічними процесорами.
Зверху мікрокомп’ютера Micromote розташована сонячна батарея, здатна заряджати акумулятор комп’ютера навіть за рахунок розсіяного світла невеликої інтенсивності. Для нормальної роботи комп’ютера цілком достатньо рівня освітлення, присутнього у звичайній кімнаті без природного освітлення.
І на завершення слід зазначити, що основою мікрокомп’ютерів Micromote є унікальний процесор Phoenix, перший варіант якого був розроблений ще в 2008 році. Розмір цього процесора складає 915 на 915 мікрометрів, він працює при дуже низькій напрузі, а витрата енергії складає всього 500 пВт (для порівняння, 1 пВт – це середня витрата енергії однією живою клітиною).

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: