Армія США розробила 40мм гранату для боротьби з дронами
10 Лютого , 2019
Gateway Foundation розробила проект ультрасучасної орбітальної станції
20 Лютого , 2019

Мережа супутників Iridium NEXT дозволить стежити за всіма літаками у світі

11 січня 2019 року ракета-носій SpaceX Falcon 9 вивела на орбіту партію з 10 апаратів для «сузір’я» супутників Iridium NEXT. У перших числах лютого було оголошено про завершення робіт по формуванню нової групи, в яку тепер входить 75 об’єктів — 66 діючих супутників і 9 запасних. Вона розширює можливість використання технології відстеження літаків ADS-B на всю земну кулю.

Перехід на технологію ADS-B почався в 2010-му і ще далекий від завершення у світовому масштабі, але за цим майбутнє. Багато аеропортів, особливо в країнах третього світу, все ще застосовують старі радари для визначення місцеположення повітряних об’єктів. З передавачем ADS-B кожен літак сам в безперервному режимі сповіщає про свої поточні координати. Треба лише прийняти цей сигнал – раніше для цього використовувалися вишки на суші, але з появою Iridium NEXT зона покриття поширилася і на Світовий океан.

Супутники Iridium NEXT розміщені на висоті 1360 км над планетою і кожен з них обслуговує простір в радіусі 3,5 тис. км. Зони покриття перекривають одна одну, тому для фільтрації дублюючих сигналів від літаків дані будуть оброблятися в дата-центрі в Вірджинії, а вже звідти надходити в конкретну організацію з управління польотами в різних куточках світу. При цьому розробники Iridium NEXT гарантують, що весь процес займе не більше двох секунд – за цей час борт пролетить максимум кілька сотень метрів.

До появи ADS-B авіадиспетчерам часто доводилося визначати положення літаків на великій відстані процедурними методами, вони не знали, а лише здогадувалися, де летить повітряне судно. Через це доводилося розводити літаки на велику відстань, заради перестраховки, а при катастрофі район пошуків мав величезні розміри. Тепер же зросте і точність, і об’єм інформації про літаки в небі, що підвищить ефективність управління ними. Для цього в західних країнах аеропорти вже масово відправляють співробітників на перенавчання.

Спутник IridiumДжерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: