Проект сонячної велосипедної дороги SolaRoad розширюється
28 Березня , 2017
Створено широкосмуговий плазмонний модулятор, здатний забезпечити швидкість передачі інформації 100 Гбіт/сек
28 Березня , 2017

Машини на біогазі зі стічних вод виділяють CO2 на 80% менше

Іспанський автовиробник SEAT спільно з водопровідною компанією Aqualia розробили інноваційну технологію, яка дозволяє виробляти автомобільне паливо з каналізаційної води. Одна з водоочисних споруд в Іспанії, яка входить у проект під назвою LIFE+ Methamorphosis, здатна виробити стільки палива, скільки вистачить автомобілю на те, щоб обігнути Землю 100 разів.

SEAT і Aqualia знайшли вельми креативний спосіб вирішити відразу дві проблеми. Викиди шкідливих газів машинами на традиційному паливі вже призвели до того, що в ряді великих міст, у тому числі в Мадриді, введені обмеження на рух дизельного транспорту. Повторне використання води є не менш актуальним завданням в умовах, коли у світі спостерігається її гострий дефіцит.

Для виробництва біометану вода, очищена від твердих домішок на водоочисних спорудах, піддається процесу бродіння. Отриманий газ очищають і збагачують. Потім його можна використовувати як автомобільне паливо. Якщо порівнювати його з бензином, то виділення вуглекислого газу зменшується на 80%. Паливо з води можна використовувати на всіх автомобілях, які їздять на зрідженому газі.

Дослідження показали, що можливе і промислове виробництво біометану з каналізаційної води. Пілотний завод під назвою UMBRELLA буде запущений на водоочисних спорудах, що обслуговують Барселону. Отриманий газ буде передаватись на інший завод, METHARGO, після обробки на якому, стане придатним для застосування в якості автомобільного палива.

Середнього розміру водоочисна споруда переробляє в день приблизно 10 000 кубометрів води, з якої можна отримати 990 кубометрів газу. Його вистачить на те, щоб 150 автомобілів щодня проїжджали 100 кілометрів. В ході випробувань автомобілі SEAT пройдуть 120 000 кілометрів.

Джерело: newatlas.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: