Нова м’яка роборука може піднімати вагу, що перевищує власну в 100 разів
14 Березня , 2019
В Туреччині будуть збирати енергію вітру прямо на дорогах
20 Березня , 2019

Lockheed Martin створила повнорозмірний прототип житлового модуля навколомісячної станції Gateway

Американська компанія Lockheed Martin завершила створення повнорозмірного прототипу місячного орбітального житлового модуля, який може лягти в основу для проектування і випробувань навколомісячної орбітальної станції NASA Gateway. Побудувати повноцінний прототип модуля Lockheed Martin пообіцяла ще в 2017 році в рамках спільного проекту NextSTEP (Next Space Exploration Technologies for Partnerships), який компанія проводить разом з аерокосмічним агентством. Модуль планують перевірити на життєпридатність, а також використовувати для розробки нових ключових технологій, які будуть потрібні для виживання людини в навколомісячному просторі.

Космічні станції в тому чи іншому вигляді людство навчилося створювати ще в 70-х роках, проте всі вони використовувалися лише на навколоземній орбіті. Але зовсім інша справа – будувати станцію біля Місяця, чим власне NASA планується зайнятися вже найближчим часом за підтримки інших космічних агентств і приватних компаній. Gateway має стати плацдармом людства в далекий космос. І старт її будівництва заплановано на початок 2020-х.

За основу для її створення був узятий багатоцільовий логістичний модуль Donatello від програми космічних шатлів, який використовувався в основному для доставки вантажів на МКС.

За 18 місяців з початку програми будівництва модуль, що отримав назву Habitat Ground Test Article (HGTA), отримав істотну модернізацію. Для прискорення і спрощення роботи з проектування та створення прототипу житлової версії навколомісячного модуля компанія використовувала різні передові технології, починаючи від віртуальної і доповненої реальності і закінчуючи технологіями 3D-друку. Крім того, при розробці активно використовувався досвід і технології, які були отримані при складанні інших космічних апаратів — OSIRIS-Rex (автоматична станція для дослідження астероїда Бенну) і InSight (посадковий модуль для дослідження Марса).

Як вказують в Lockheed, HTGTA був модернізований таким чином, щоб можна було максимально задіяти весь об’єм базового простору модуля Donatello. Таким чином, отриманий прототип також вийшов багатофункціональним: його можна використовувати як для наукових місій і досліджень, так і в якості житлового модуля для екіпажу.

Зараз модуль HTGTA знаходиться в Космічному центрі ім. Кеннеді у Флориді, де команда проекту NextSTEP з NASA збирається провести його оцінку. 25 березня розпочнеться експеримент, в рамках якого група астронавтів агентства буде жити і працювати всередині модуля. Проект спрямований не лише на перевірку зручності його експлуатації, в ході експерименту імпровізований екіпаж проведе перевірку нової системи стикування, яку планується використовувати на станції Gateway. Після завершення експерименту модуль планується повернути назад в Lockheed Martin для оптимізації.

«При проектуванні і безпосередньому складанні цього висококласного прототипу ми керувалися різноманіттям потенційних місій, в яких він може використовуватися. З самого початку конфігурація нашого модуля підтримує проведення як навколомісячних орбітальних, так і наукових місій на поверхні, а також комерційних операцій – все заради того, щоб швидше прокласти шлях до Місяця», — прокоментував менеджер програми NextSTEP в Lockheed Martin Space Білл Пратт.

Джеpело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: