Як побудувати будинок за допомогою дрона
4 Жовтня , 2018
Компанія D-Wave запустила відкриту і безкоштовну платформу для квантових обчислень
7 Жовтня , 2018

Lockheed Martin представила концепт місячного посадкового модуля для станції Gateway

Під час 69-го Міжнародного конгресу з астронавтики компанія Lockheed Martin представила детальний опис концепту пілотованого космічного апарату, призначеного для висадки на поверхню Місяця і доставки астронавтів назад на навколомісячну орбітальну станцію Gateway, будівництво якої, згідно з останніми планами NASA, почнеться в 2022 році. Документ компанія опублікувала на своєму офіційному сайті.

Згідно раніше озвучених планів аерокосмічного агентства NASA, в перші роки роботи станцію планується використовувати в якості наукового майданчика для зовнішнього вивчення Місяця. Людей на неї будуть доставляти за допомогою надважкої ракети-носія SLS і космічного корабля Orion, розроблюваного тією ж Lockheed Martin.

Надалі станцію Gateway збираються використовувати в якості перевалочного пункту для експедицій на поверхню супутника, а в більш дальній перспективі – в якості проміжного пункту для експедицій в далекий космос, наприклад, на Марс. У цьому випадку станцію можна буде використовувати, наприклад, як заправну станцію. Аерокосмічне агентство NASA планує остаточно визначитися з концепцією місій на місячну поверхню лише в 2024 році, однак Lockheed Martin вирішила вже зараз приступити до опрацювання проекту посадкового модуля для майбутніх місячних експедицій.

Запропонований Lockheed Martin варіант розрахований на екіпаж з чотирьох осіб. Астронавти зможуть мешкати в ньому до 14 земних діб. Згідно концепту, модуль буде мати висоту 14 метрів і вагу 22 тонни. Інженери пропонують використовувати в ньому чотири модифікованих рідинно-воднево-кисневих ракетних двигуна RL-10. Маса палива і окислювача складуть 40 тонн. Поповнювати запаси палива для модуля пропонується за допомогою відправлення до станції спеціальних кораблів постачання, які курсуватимуть між навколоземною і навколомісячною орбітами.

Крім людей, за допомогою посадкового модуля можна буде доставляти на поверхню Місяця корисний вантаж, який може знадобитися в ході виконання місій на поверхні, вагою до тонни.

Модуль пропонується зробити багаторазовим. Його доставлять до станції лише раз, а потім будуть використовувати для проведення місій на поверхні супутника. Як повідомляє опублікований документ, в ході розробки концепту інженери скористалися напрацюваннями, отриманими в рамках роботи над багатофункціональним пілотованим космічним кораблем Orion. На думку фахівців, створення і досвід використання місячного посадкового модуля, в свою чергу, стануть в нагоді при розробці та реалізації пілотованих місій на Марс.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: