Графен і плазмони – основа нової архітектури квантових комп’ютерів
18 Травня , 2019
В Китаї створили робота схожого на SpotMini від Boston Dynamics
27 Травня , 2019

Lockheed Martin і Rolls-Royce створять перший 100-кіловатний бойовий лазер

Армія США завершила тендер на створення першого бойового лазера, потужність якого складе 100 кіловат. Переможцями виявилися американські компанії Dynetics і Lockheed Martin, які залучать і сторонні організації, зокрема, автомобільного гіганта Rolls-Royce. Конкурс проводився ще з середини 2016 року.

Планується, що оборонні підприємства створять тактичну машину з високоенергетичним лазером на базі військової вантажівки сімейства FMTV. Лазер розмістять на даху, за рахунок чого такі машини зможуть збивати ракети, дрони, гелікоптери і навіть невеликі літаки. Зараз подібні вантажівки використовуються в основному для перевезення боєприпасів.

Для інтеграції лазера машини істотно переобладнують: планується встановити гібридну енергетичну установку, яка якраз була нещодавно показана компанією Rolls-Royce. Вона має потужність 300 кіловат і цілком зможе живити лазери потужністю до 100 кіловат. Промені від декількох лазерних випромінювачів будуть передаватися по оптичному волокну в спеціальний агрегатор, який на виході дасть один лазерний промінь високої потужності.

Lockheed Martin планує провести перші випробування вже через 2-3 роки, а в армії США хочуть отримати нові вантажівки на озброєння вже через 5 років. Враховуючи, що за основу взято спектральне поєднання, реалізація в настільки короткі терміни цілком реальна.

Тим більше у компанії є необхідний досвід: так, в 2018 році вона запатентувала компактний реактор синтезу. Реактор може бути досить потужним, щоб за його допомогою працював авіаносець, літак розміром з З-5 Galaxy, забезпечувати електроенергією місто з населенням від 50 до 100 000 чоловік і, можливо, навіть відправити нас у подорож на Марс.

Паралельно свою лазерну бойову установку випробовує Китай, який планує використовувати її для протиповітряної оборони. Незважаючи на те, що вона має меншу потужність, вона може вражати повітряні цілі, які знаходяться на відстані до 5 кілометрів.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: