Фахівці компанії Disney експериментують з проекційним гримом
4 Травня , 2017
Як би змінився Всесвіт зі ще одним виміром?
5 Травня , 2017

Літій-іонні батареї, створені зі скла б/в пляшок, вміщають в 4 рази більше енергії

Команда дослідників з Каліфорнійського університету в Ріверсайді розробила недорогий спосіб перетворення використаних скляних пляшок в літій-іонні батареї, які зберігають майже в чотири рази більше енергії і можуть прослужити набагато довше, ніж звичайні акумулятори. Це може означати появу значно більш дешевих ноутбуків, мобільних телефонів і електромобілів, не кажучи вже про скорочення відходів.

Очолювана професором машинобудування Ченгізом Озканом (Cengiz Ozkan) і професором електротехніки Міхрі Озканом (Mihri Ozkan) група вчених задалася питанням, чи зможе діоксид кремнію, отриманий з використаних пляшок, забезпечити вироблення наночастинок кремнію високої чистоти, які згодом можуть бути використані для літій-іонних акумуляторів і отримали позитивну відповідь.

Триступеневий процес одержання анодів починається з подрібнення скляних пляшок в дрібний білий порошок, діоксид кремнію потім перетворюється в наноструктурований кремній з наступним покриттям наночастинок кремнію вуглецем.

Згідно лабораторних випробувань, батареї з монетоподібних елементів, виготовлені з використанням кремнієвих анодів на основі скляних пляшок, значно переважали звичайні акумулятори та демонстрували відмінні електрохімічні характеристики. Команда очікує, що ці високопродуктивні батареї не тільки знизять ціну, наприклад, на електричні автомобілі, а також забезпечать додаткову потужність при меншій кількості зарядів для ноутбуків, мобільних телефонів і інших гаджетів.

 

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: