OOCL Hong Kong – найбільший у світі контейнеровоз, площа палуби якого дорівнює площі чотирьох футбольних полів
3 Липня , 2017
Тактичний турнікет “Удав”
3 Липня , 2017

Lightyear One – сонячний електромобіль з запасом ходу 800 км, який вийде в серію (відео)

Маловідомий голландський стартап Lightyear днями анонсував план створення електромобілю на сонячній енергії з запасом ходу більше 800 км (500 миль). Машина отримала назву Lightyear One, з окремим електродвигуном на кожне колесо і сонячними панелями, які здатні забезпечити роботу приводу протягом декількох місяців без необхідності підзарядки.

«Lightyear One – це повністю електричний транспортний засіб, розроблений з нуля, який об’єднує в собі все краще, що є в «сонячних» автомобілях і традиційних електрокарах», – говорить глава Lightyear Лекс Хефслоот. – Це революційний крок в електромобільній галузі, тому що ми можемо поєднувати досить привабливий зовнішній вигляд з граничною ефективністю. Ця перша модель робить наукову фантастику реальністю: тепер автомобіль здатний пересуватись тільки за рахунок енергії сонця».

В команду Lightyear увійшли випускники та студенти Технічного університету Ейндховена в Нідерландах. Раніше вони з успіхом брали участь у змаганнях World Solar Challenge зі своїм електромобілем на фотоелементах, що проїжджають на сонячній енергії близько 1000 км за один день. Але та машина розроблялась спеціально для «сонячних» гонок, тепер стартап має намір створити комерційну версію свого автомобіля.

электромобиль на солнечных батареях

Згідно специфікацій розробників «сонцемобіль» Lightyear One отримає дальність ходу 805 км. При цьому інші автовиробники вже представляли електрокари з сонячними батареями на даху, але ні один навіть близько не зміг наблизитись до характеристик запасу ходу машини голландців.

Інтегровані в дах Lightyear One сонячні елементи будуть генерувати достатньо енергії, щоб заряджати батарею протягом дня, роблячи додаткову зарядку практично непотрібною. Як заявляють автори розробки, в країнах з сонячним кліматом це дозволить автомобілю їздити протягом декількох місяців без підключення до мережі. Разом з тим, при необхідності подорожей на далекі відстані, передбачена можливість поповнення запасу енергії за допомогою звичайної розетки.

Судячи з представлених затемнених рендерів, Lightyear розробляє седан або ліфтбек. Дизайн екстер’єру, вірогідно, буде виконаний в спортивному стилі.

Серійна версія електромобілю Lightyear One буде представлена на початку 2018 року, а перші поставки в США і Європу, як очікується, почнуться в 2019 році. За попередніми даними, ціна автомобіля буде починатись від 119 000 євро, а прийом попередніх замовлень вже стартував на веб-сайті виробника.

Джерело: inhabitat.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: