Facebook розробляє лазерний зв’язок із супутниками
23 Січня , 2019
Топ-5 розробок озброєння від підприємств “Укроборонпрому” у 2018 році
23 Січня , 2019

Leonardo – робот який вміє ходити, стрибати і літати

Більшість роботів досить одноманітні: вони або ходять на двох ногах, або схожі на чотириногих собак. Дослідники з массачусетського Північно-Східного університету урізноманітнили сферу робототехніки за допомогою робота Leonardo, який здатний ходити на двох ногах, стрибати і навіть літати на невеликі відстані. Розробники впевнені, що йому під силу подолання будь-яких перешкод, від бар’єрів до досить широких ям — чим не кращий робот для дослідження далеких планет?

Висота Leonardo не перевищує 80 сантиметрів, а вага — 2,7 кг При невеликій масі, робот досить міцний — це досягнуто шляхом використання вуглецевого волокна. Легкість механізму дозволяє злітати на невелику висоту за допомогою лише двох двигунів. На жаль, він не такий маневрений як безпілотники, але це йому й не потрібно. Робот не призначений для польотів — завдяки моторам він легко перестрибує через перешкоди і безпечно приземляється на обидві ноги.

Ідея полягала не в тому, щоб створити квадрокоптер, а в тому, щоб створити машину, яка могла б використовувати свої ноги і двигуни для збільшення дальності стрибків, — пояснила провідний автор проекту Аліреза Рамезані.

Мотори з лопатями роботу потрібні не лише для довгих стрибків, але і для підтримки рівноваги. Для нас, людей, це здається простим завданням, але для роботів — це щось складне і особливо важливе. Варто лише згадати перші варіанти робота ATLAS від Boston Dynamics — вони спотикалися практично на кожному кроці. На щастя, до 2018 року вони стали настільки спритними, що навіть здатні виконувати акробатичні трюки.

Настільки гнучкий робот, зрозуміло, буде особливо корисний в науці. Наприклад, він зможе досліджувати поверхню інших планет, де повно кратерів і інших нерівностей.

Уявіть собі робота, який буквально ніколи не падає: він може долати перетяту місцевість, літати і стрибати. В майбутньому ми можемо використовувати таку машину для проведення досліджень.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: