Facebook планує створити власні чіпи для штучного інтелекту?
20 Квітня , 2018
Електричний літак Sun Flyer 2 здійснив перший політ
22 Квітня , 2018

Легкий портативний датчик знайде потерпілих під будь-якими завалами

Після природних катастроф — особливо землетрусів — дуже важливо швидко знайти під завалами уцілілих. Команда дослідників Швейцарської вищої технічної школи (ЕТН, Цюріх) під керівництвом професора Пратсініса розробила простий, недорогий пристрій, який допоможе в пошуках жертв стихії, яких можна врятувати.

В даний час для таких пошуків рятувальники використовують спеціально навчених собак чи акустичні зонди. Однак кількість собак обмежена, і вони не завжди доступні, а зонди марні, коли мова йде про людей без свідомості. Існують також системи, що реагують на хімічні речовини, що виділяються людиною, але вони дуже дорогі і досить громіздкі.

Прилад з п’ятьма датчиками, розроблений в Швейцарії, дуже компактний — настільки, що поміщається в руці і легко встановлюється на безпілотник. Три датчика відповідають за виявлення специфічних хімічних речовин, видихуваних потерпілими, або виділених ними через шкіру – ацетон, аміак і ізопрен. Два інших датчика фіксують рівень вологості і СО2, які також є маркерами близької присутності людини.

При проведенні лабораторних тестів їх учасники поміщалися в плетизмографічні камери (плетизмографія являє собою процес виявлення розмірів і об’ємів будь-якої частини людського тіла і організму) для імітації завалу. Матриця датчиків змогла зафіксувати вищезазначені хімічні речовини в концентрації три на мільярд, що безпрецедентно для портативного детектора.

Зараз вчені планують перенести випробування з лабораторії в зони реальних стихійних лих.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: