Intel представила Neural Compute Stick 2 – штучний інтелект на флешці
16 Листопада , 2018
Lockheed розпочинає виробництво надзвукових літаків X-59
19 Листопада , 2018

Лауреатом Премії Дайсона-2018 стала всенаправлена вітряна турбіна

Підведені підсумки міжнародного змагання у сфері промислового дизайну та інженерного проектування «Премія Дайсона». Цього року переможцем став проект «O-Wind Turbine» від команди інженерів і вчених з Університету Ланкастера, Великобританія. Це новий тип вітряної турбіни для генерації енергії, яка може обертатися при вітрі з будь-якого напрямку.

Автори O-Wind Turbine визнають, що черпали натхнення з розробки НАСА – технології «перекоти-поле» для руху зондів в одному напрямку в умовах постійних завихрень марсіанських вітрів. Ідея була в тому, щоб адаптувати відомі фізичні принципи для отримання максимального простого та дешевого пристрою. Сам факт контрольованого руху об’єктів при впливі вітру з різних напрямків відомий мало не з доісторичних часів. Наприклад, перші серйозні успіхи в мореплавстві пов’язані з винаходом косого вітрила для руху при бічному вітрі.

Конструкція O-Wind Turbine являє собою комбінацію з об’ємних багатокутників, які разом утворюють фігуру, що нагадує сферу. Кожен окремий елемент має набір великих вхідних отворів, які закінчуються маленькими вихідними, тому коли вітер заганяє всередину повітря, за принципом Бернуллі, різниця тисків змушує всю систему рухатися. А так як вона закріплена навколо жорсткої вісі, то варіантів небагато – турбіна обертається і приводить в рух вал електрогенератора.

Головна перевага O-Wind Turbine – в можливості обертання при наявності вітру з будь-якого напряму. І вже тому її умовно можна встановити на будь-якому балконі або даху, без аналізу кліматичної обстановки і рози вітрів в регіоні. Такий пристрій буде доступний всім городянам в якості додаткового — нехай малопотужного, зате безкоштовного джерела енергії.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: