Нова технологія IBM дозволила суттєво прискорити навчання ШІ
7 Грудня , 2018
Boring Company відкриє тунель з автономними автомобілями 18 грудня
7 Грудня , 2018

Китайські вчені створили багаторазовий перезаписуваний папір

Незважаючи на заяви про те, що звичайний папір скоро перестане використовуватися в якості носія інформації, люди досі застосовують його у величезних кількостях. Наприклад, для написання заміток, які довго не зберігаються. Саме тому зараз одразу кілька наукових команд ведуть розробку так званого перезаписуваного або багаторазового паперу. На думку розробників, такий папір допоможе заощадити тонни листів. Про останню таку розробку в журналі ACS Applied Materials and Interfaces розповіли китайські вчені.

Фахівці Фуцзянського педагогічного університету в якості основи взяли аркуш звичайного паперу для друку і покрили одну з його сторін термохромною синьою фарбою, яка стає безбарвною при нагріванні. Іншу сторону покрили фототермічним чорним тонером, який проводить тепло і виділяє тепло під впливом світла. Потім вони намалювали на синій стороні аркуша візерунки випромінюючою тепло ручкою. Тонер нагрівся і знебарвив фарбу на місці проведених ліній, оголивши білий папір.

Розробники відзначають, що на відміну від попередніх дослідів, цей папір легко виготовляти, а щоб стерти запис, не потрібно використовувати ультрафіолетове випромінювання. Достатньо лише охолодити його до -10 градусів Цельсію і він «обнулиться» для нового використання. Таку процедуру можна повторювати не менше 100 разів без втрати якості.

Писати на такому папері можна не тільки тепловою ручкою, але і світлом ближнього інфрачервоного діапазону, а також друкувати за допомогою термального принтера. Як правило багаторазовий папір вицвітає за кілька днів або тижнів. Китайський винахід зберігає текст і зображення до півроку при кімнатній температурі.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: