EXPLORER – перший в світі сканер, який створює повні 3D-знімки людського тіла
25 Листопада , 2018
Технологія видобутку «палаючого льоду» зможе вирішити енергетичні проблеми Японії і не тільки
26 Листопада , 2018

Китай запускає першу в країні лінію з випуску твердотільних батарей

Поступово на зміну літій-іонним батареям приходять досконаліші твердотільні — правда, поки обсяг їх виробництва незначний. Однак ця ситуація незабаром зміниться на краще.

За повідомленням китайських ЗМІ, стартап Qing Tao Energy Development Co при Університеті Сіньхуа запустив першу в країні лінію з випуску твердотільних акумуляторів.

Основна їх відмінність – наявність твердих електродів і твердих електролітів (в літій-іонних батареях рідкий електроліт або гелеподібний). Це робить їх не тільки безпечними, але і дозволяє досягати більшої щільності енергії. Так у однієї із виготовлених «твердих» батарей густина енергії становить понад 400 Втгод/кг, тоді як у нового літій-іонного акумулятора — лише від 250 до 300 Втгод/кг.

Компанія інвестувала в проект 1 млрд. юанів (144 млн. дол. США), а сумарна потужність виготовлених батарей складе 100 МВт/год на рік. Цієї кількості достатньо для забезпечення 2000 електромобілів великої дальності. За планом, до 2020 року цей показник має зрости до 700 МВт/год.

Наразі дослідженнями в цій сфері проводять фахівці Volkswagen, Toyota, Dyson, BMW і Fisker. На думку експертів, на повну заміну літій-іонних батарей на твердотілі може піти багато часу, але введення потужної виробничої лінії в Китаї, безумовно, прискорить цей процес.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: