Microsoft і Magic Leap будуть постачати армії США пристрої доповненої реальності
23 Вересня , 2018
В Японії змогли “захопити” в 11 разів більше світла сонячними панелями
27 Вересня , 2018

Китай почав розробку суперкомп’ютера вартістю 145,000,000$

В даний час в Китаї розпочато проект, на який планується витратити 1 мільярд юанів (близько 145,400,000$), його метою є створення нового суперкомп’ютера, заснованого на використанні явища надпровідності.

Основою процесорів і деяких інших компонентів цього суперкомп’ютера стануть схеми, виготовлені зі спеціальних матеріалів, охолоджених до наднизьких температур, завдяки чому вони будуть споживати під час своєї роботи в 40-1000 разів менше енергії, ніж аналогічні традиційні схеми. І, згідно з планами, перший дослідний зразок нового суперкомп’ютера має з’явитися на світ вже в 2022 році.

Як пише видання Nextbigfuture, новий «надпровідний» суперкомп’ютер не буде квантовою обчислювальною системою.

Для вирішення важких обчислювальних завдань, пов’язаних з військовою сферою, ядерною фізикою, медициною тощо, в цьому суперкомп’ютері будуть використовуватися процесори і вузли, що працюють на тактових частотах від 770 гігагерц і вище, що значно швидше найсучасніших процесорів, що працюють на частотах близько 5 гігагерц.

У створенні «надпровідного» суперкомп’ютера бере участь компанія Xlichip з Шенженя, що спеціалізується на напівпровідниковій та надпровідній електроніці.

У 2017 році фахівці цієї компанії розробили і запустили в масове виробництво чіпи, на кристалах яких міститься 10 тисяч надпровідних компонентів.

А зараз ведеться розробка нового FPGA-чіпа, програмованої матриці логічних елементів, що буде використовуватися для моделювання та відпрацювання дизайну великих і складних надпровідних інтегральних схем, які стануть процесорами майбутнього суперкомп’ютера.

Відзначимо, що в планах уряду Китаю стоїть створення декількох суперкомп’ютерних обчислювальних систем екза-рівня.

І не виключена можливість, що однією з таких систем, що має продуктивність більше одного экзафлопса, стане система, що використовує явище надпровідності.

Тим часом, і США роблять все, щоб не відстати від Китаю в даній сфері.

Не так давно дослідницька група з університету Стоні Брук і Массачусетського технологічного інституту завершила розробку надпровідного чіпа, на кристалі якого розташовано 800 тисяч елементів.

А зараз вже підписаний ряд контрактів з компаніями IBM, Raytheon-BBN і Northrop Grumman, метою яких є створення нових обчислювальних систем, що використовують явище надпровідності.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: