В Україні розробляють проект протимінного корабля
17 Січня , 2019
ВМС США планують наповнити океан флотиліями автономних кораблів-винищувачів
18 Січня , 2019

Китай оголосив про плани з будівництва місячної бази

На хвилі успішного виконання поточної місії космічного апарату «Чан’е-4» на зворотному боці Місяця Китайське національне космічне управління оголосило про подальші плани дослідження і освоєння природного супутника Землі. Як повідомляє китайське інформаційне агентство «Сіньхуа», Піднебесна планує проведення ще трьох місій «Чан’е», а в більш віддаленій перспективі — почати підготовку до будівництва місячної бази.

Зі слів заступника головного керівника проекту з освоєння Місяця Китайського національного космічного управління (CNSA), місія «Чан’е-5», в рамках якої до місяця планується відправити космічний зонд, буде запущена вже до кінця цього року. Завдання космічного апарату зведеться до збирання зразків місячного грунту і повернення цих зразків на Землю.

В рамках місії «Чан’е-4» була здійснена перша в світі м’яка посадка на поверхню зворотного боку Місяця і цей успіх поклав початок четвертому етапу програми по дослідженню супутника Землі, йдеться у повідомленні.

«Експерти досі обговорюють реалізацію нових проектів, проте ми можемо підтвердити, що планується проведення трьох додаткових космічних місій після запуску «Чан’е-5», — заявив у понеділок заступник головного керівника проекту з освоєння Місяця Ву Яньхуа.

Ву розповів, що головне завдання місії «Чан’е-6» полягатиме у відправці космічного апарату на південний полюс Місяця і проведення забору зразків ґрунту.

«Чи буде в цьому випадку посадка здійснюватися на ближню чи зворотню сторону Місяця – ми визначимо вже після прогресу місії «Чан’е-5», — додав заступник головного керівника проекту з освоєння Місяця.

Завданнями місії «Чан’е-7» стане проведення наукових досліджень навколо місячного південного полюса. Вчені хочуть вивчити різні геологічні особливості цього регіону, фізичний склад ґрунту і в цілому провести оцінку навколишнього космічного середовища цієї області.

Крім наукових досліджень і експериментів у ході космічної місії «Чан’е-8» Китай хоче провести перевірку ключових технологій, які дозволять закласти основу для будівництва науково-дослідної бази на Місяці.

У повідомленні також вказується, що аналогічні перевірки технологій, які будуть потрібні для зведення місячної бази, хоче провести не лише Китай, а й США, Росія і деякі інші європейські країни.

Одним з цікавих питань, є можливість будівництва будівель та споруд на поверхні місяця з використанням місячного грунту і технологій 3D-друку.

«Ми сподіваємося, що [місія] «Чан’е-7» допоможе провести перевірку деяких технологій, а також дозволить розглянути питання будівництва місячної бази силами спільного співробітництва з деякими країнами», — додав офіційний представник CNSA.

Наприкінці конференції Ву Яньхуа додав, що Китай збирається почати дослідження Марса. Перша відправка зонда до Червоної планети відбудеться десь у 2020-му році.

«Наша перша дослідницька місія на Марсі почнеться приблизно в 2020 році. Ми готові об’єднати зусилля з міжнародним співтовариством, щоб на взаємовигідній і толерантній основі сприяти розвитку глобальної аерокосмічної галузі, задля формування людства з єдиною долею, прогресу цивілізації та суспільства».

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: