Перші лазерні системи Армії США націляться на літаки і безпілотники
19 Жовтня , 2018
Європейці зробили космічний 3D-принтер
22 Жовтня , 2018

Китай хоче вивести на орбіту Землі штучний «місяць»

Влада китайського міста Ченду, столиці провінції Сичуань, оголосила про фантастичні плани виведення на навколоземну орбіту штучного «супутника-місяця». Місцеві ЗМІ з посиланням на китайських інженерів повідомляють, що запуск супутника з ілюмінацією повинен буде відбутися в 2020 році. Робота над проектом ведеться вже кілька років і вже підходить до своєї головної фази реалізації. Штучний «місяць» у вісім разів перевершить по яскравості супутник Землі і частково замінить вуличне освітлення в місті Ченду.

Згідно з задумом інженерів, штучний «місяць» буде доповнювати природне нічне освітлення, покриваючи при цьому радіус 10-80 км з точністю до кількох метрів. Апарат володіє дуже потужним відбивним елементом, який буде перенаправляти сонячне світло на потрібну ділянку. Управління супутником буде здійснюватися віддалено. Підсвітка буде регулюватися так, щоб вона освітлювала тільки Ченду.

Більш детальні технічні особливості штучної «місяця» поки не повідомляються. Однак за словами інженерів і чиновників, технологія дозволить заощадити на електроенергії, яка витрачається на вуличне освітлення. Крім того, проект обов’язково привабить туристів.

Нічне освітлення буде не дуже яскравим, тому місцевим жителям будемо здаватися, що на вулиці сутінково. Рівня освітлення буде цілком достатньо, щоб вільно переміщатися по вулицях і розрізняти предмети.

Китайські експерти запевняють, що таке світло ніяк не відіб’ється на нічному способі життя тварин і птахів, але у екологів на цей рахунок інша думка. Крім того, деякі експерти говорять про те, що подібна установка може порушити біологічний ритм у місцевих жителів.

Натхненням для створення штучного «місяця» послужила ідея французького художника, який запропонував розмістити на орбіті кілька дзеркал. Ідея передбачала, що дзеркала будуть відбивати сонячне світло і підтримувати освітленість вулиць в Парижі круглий рік.

Деякі експерти відзначають, що подібні установки насправді можуть приносити практичну користь, принаймні, в теорії. Наприклад, такі освітлювальні супутники можна було б використовувати в зонах надзвичайних подій, які не мають штучного освітлення. Крім того, таке штучне освітлення може використовуватися в сільському господарстві, збільшуючи тривалість дня для зростання.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: