Ізраїль повністю відмовиться від бензинового і дизельного транспорту до 2030 року
13 Листопада , 2018
Британська армія випробує понад 70 зразків нових бойових роботів
14 Листопада , 2018

«Квантовий компас» допоможе визначити положення без GPS

Системи геолокаціі і навігації, типу GPS, мають ахіллесову п’яту – вони залежать від роботи мережі супутників і прийому сигналів від них. Якщо ви опинетесь в підвалі або в метро, шансів встановити своє місцезнаходження не залишається.

Альтернативою могли б стати системи на базі акселерометрів, які обчислюють положення носія щодо його зміщення відносно певної точки відліку. І такі вже є, але вони потребують постійного калібрування і того ж працюють із великою похибкою, через що постійно накопичуються відхилення. Виправити цей недолік взялися інженери компанії M Squared і вчені з Імперського коледжу Лондона, які спроектували «квантовий акселерометр».

Його ідея заснована на тому, що при наднизьких температурах матерія набуває властивості хвилі. Щоб досягти цього, в експериментальній установці потужний лазер охолоджує хмару атомів до прояву ними хвильових властивостей, після чого їх пропускають через камеру акселерометра. Будь-яке зміщення самого об’єкта впливає на параметри хвилі – відстеживши за допомогою лазерного інтерферометра ці спотворення, можна з високою точністю розрахувати, куди і як встигла зміститися вся конструкція за певний проміжок часу.

Таку систему відрізняє вкрай висока точність позиціонування — правда, поки вимірювання відбуваються лише в одній площині, а не в тривимірному просторі. Потрібно додати додаткові джерела випромінювання, але лазери занадто громіздкі і енергоємні, щоб все вирішилося так просто. Через це застосування квантових акселерометрів в мобільних гаджетах буде доступне ще не скоро, проте для роботи на кораблях та в потягах вони вже цілком придатні.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: