У Китаї створили рідкого робота, натхненного T-1000
1 Листопада , 2018
Rocket Lab запустить шість супутників вже в листопаді
4 Листопада , 2018

Криптомайнери можуть нагріти атмосферу на 2 градуси до 2033 року

В Університеті Гаваї в Маноа задалися метою підрахувати, у що обходиться екології захоплення людства криптовалютами. Для прикладу дослідники взяли біткойн – найстарішу «цифрову монету», яка нині генерується вкрай повільними темпами і поява нових біткойнів вимагає експлуатації величезних обсягів обчислювальної потужності. А це викликає витрату електроенергії, вироблення якої призводить до забруднення атмосфери.

Ситуація, за даними гавайських вчених, досить сумна. Ще в 2015-му сумарний майнінг біткойнів на планеті вимагав близько 1,5 Терават-годин на рік. Дослідники проаналізували, де концентрується найбільше майнерів і майнінгових ферм, які типи електростанцій використовуються в цих регіонах, і який у них викид вуглекислого газу. Показники турбують – генерація віртуальних монет призвела до появи реальних 69 млн. метричних тонн CO2 в 2017-му.

З іншими цифровими валютами ситуація трохи краща, тому що їх менше, і методи генерації там дещо інші, проте в цілому все виглядає сумно. Такий обсяг викидів в атмосферу можна порівняти з роботою багатьох великих виробництв іробить свій великий внесок в перегрів планети. Якщо нічого не зміниться, то в кращому разі через 22 роки, а в гіршому вже через 16 років атмосфера нагріється на значні 2 градуси. Це катастрофічний показник.

Нагрів лише на 1 градус порівняно з доіндустріальною епохою, який вже відбувся, вчені називають винуватцем всіх нинішніх погодних катаклізмів. І зараз йдуть запеклі дискусії в спробах знайти компроміс, щоб не допустити нагріву на 1,5 градуса до середини 21-го століття. Якщо ж тільки генерація біткойна майнерами призведе до перегріву відразу на 2 градуси через десяток-другий років, то всі зусилля щодо запобігання глобальної екологічної катастрофи пропадуть задарма.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: