Якщо переробити все пластикове сміття на планеті, можна придбати Apple, Amazon і Google
21 Грудня , 2018
Google Lens вже розпізнає мільярд об’єктів
21 Грудня , 2018

Крихітний робот, здатний переміщатись всередині реактивних двигунів

Маленькі роботи, які здатні пролізти навіть всередину живих організмів, вже перестали бути фантастикою. У жовтні 2018 року вчені з Ексетерського університету створили механізм, який переміщується в рідинах за допомогою чутливих до магнетизму джгутиків. Крихітні роботи потрібні і для ремонту реактивних двигунів і інших складових частин різноманітної техніки. У цьому випадку джгутиками не обійтися, тому дослідники з Гарвардського університету придумали крихітних роботів з магнітними ніжками.

Вони нагадують комах і розроблені  на базі раніше створених амбулаторних мікро-роботів HAMR. Попередні версії механізмів вміли ходити навіть по воді, але поточна модифікація HAMR-E здатна на більше — підійматися на вертикальні поверхні. Примітно, що буква E в назві означає електроадгезію — здатність робота утримувати предмети за рахунок електростатичного притягання.

Статична електрика утворюється в ніжках, зроблених з мідного електрода з поліімідною ізоляцією. Перед тим як підняти ногу, робот вимикає живлення відповідної кінцівки, а щоб опустити — вмикає його. Кінцівки ніжок зроблені гнучкими, щоб робот легше підіймався по вигнутих поверхнях.

Також розробники модифікували гомілковостопні суглоби — вони обертаються в трьох вимірах і дозволяють роботам вивертатися в залежності від місцевості. Також була розроблена нова хода, щоб при піднятті однієї ноги, три інших залишалася приклеєними до поверхні.

Дослідний робот успішно пройшов тестування та зробив понад 100 кроків по горизонтальній і вертикальній поверхні і жодного разу не впав. У майбутньому розробники мають намір покращити липкість ніжок на ширшому спектрі поверхонь. Також їм необхідно попрацювати над вантажопідйомністю — для повноцінної роботи важливо обладнати їх давачами і камерою.

За словами одного з творців HAMR-E Себастьяна де Ріваза, завдяки переміщенню по горизонтальних і вертикальних поверхнях роботи здатні діагностувати поломки будь-яких механізмів. За їх допомогою можна виявити поломку не розкриваючи корпусу пристроїв.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: