Вчені відкрили ще одну властивість світла
18 Липня , 2019
Дрон з двома гвинтами, який літає майже вдвічі довше звичайного квадрокоптера
19 Липня , 2019

Космічний корабель Starship для польотів на Марс загорівся під час випробувань

Ілон Маск, який заснував компанії Tesla і SpaceX, буквально одержимий своїм бажанням переселити людей на Марс. Для відправки перших поселенців на Червону планету він хоче використовувати космічний корабель Starship, який на даний момент знаходиться на стадії розробки і проходить випробування. Під час недавнього тесту його прототип Starhopper повинен був злетіти на 20-метрову висоту за допомогою абсолютно нового ракетного двигуна Raptor, але на початку випробування був охоплений вогнем.

За словами представників компанії, причиною вогню стало займання палива, що використовується в ракетному двигуні. На відміну від інших двигунів, в якості палива в ньому використовується не гас, а метан. Вважається, що він забезпечує набагато більшу безпеку і коштує в рази дешевше. Ілон Маск, до речі, давно прагне знизити вартість космічних польотів — він вважає, що йому під силу запускати ракети лише за 5-7 мільйонів доларів. Для порівняння, вартість запуску розроблюваної Роскосмосом ракети «Іртиш» оцінюється в 60 мільйонів доларів.

Незважаючи на те, що вогонь виглядає великим, експерти вважають, що він не пошкодив конструкцію тестового корабля. Наприклад, в цьому впевнений астрофізик з Гарвардського університету Джонатан Макдауелл. У будь-якому випадку, точну інформацію про стан апарата можна буде дізнатися від представників SpaceX — співробітники компанії вже оцінюють завдані вогнем збитки.

Єдине, що на даний момент зрозуміло — це те, що невеликий політ корабля на 20-метрову висоту переноситься на інший термін. Залишається сподіватись, що друга спроба буде успішною, тому що після неї компанія планує підняти корабель на висоту 20 кілометрів. Якщо так піде і далі, і попередня версія корабля доведе свою працездатність, перший політ повноцінного Starship буде здійснений вже в 2021 році.

Очікується, що космічний корабель буде вміщати в себе до 100 пасажирів. Крім польотів на Місяць і Марс, він займеться швидким перевезенням людей з одного міста в інше. Проведення випробувань двигунів компанії особливо важливе, тому що у фінальній версії корабля їх буде встановлено цілих 6 штук. На даний момент корабель здається маленьким, але з часом він збільшиться в розмірах і обзаведеться загостреним головним обтічником.

Через кілька годин після пожежі з’ясувалося, що корпус корабля справді загорівся, але вогонь вдалося швидко загасити. Корпус прототипу Starhopper не отримав серйозних ушкоджень, але повторний тест буде проведено не раніше, ніж через тиждень. Про це свідчать повідомлення місцевих жителів про те, що компанія вже відкрила дороги навколо випробувального майданчика.

Корабель Starhopper після пожежі

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: