Революційна лазерна технологія дозволяє зварювати метал зі склом
8 Березня , 2019
Ударний безпілотник Kratos XQ-58A Valkyrie здійснив свій перший політ
10 Березня , 2019

Космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX повернувся на Землю, успішно завершивши першу випробувальну місію

В п’ятницю американське космічне агентство NASA і компанія SpaceX успішно завершили п’ятиденну випробувальну місію, головною “дійовою особою” якої був новий пілотований космічний корабель Crew Dragon. Він був запущений в космос, після чого зістикувався в автоматичному режимі з Міжнародною космічною станцією, і, після декількох днів перебування у космосі, благополучно повернувся на Землю. При цьому, час від моменту відстиковки корабля до його приводнення склав близько 6 годин.

Вчора вранці представники НАСА опублікували відео, на якому представлений заключний етап процесу повернення космічного корабля Crew Dragon. Цій події приділяється настільки велика увага через те, що даний політ є першим успішним кроком до відновлення пілотованих польотів на американських космічних кораблях, що запускаються з американської території. А компанія SpaceX, успішно впоравшись з першими випробуваннями, може сміливо перейти до другого етапу, в ході якого в космос вирушить такий же корабель, але він буде нести на борту космонавтів-випробувачів.

Тривалість місії Crew Demo-1 склала тиждень без одного дня. Космічний корабель був запущений в космос минулої суботи і ця місія стала першою в історії вивчення і підкорення космічного простору відразу за кількома показниками:
– 1-й в історії комерційний пілотований космічний корабель, доставлений в космос ракетою, запущеною з території США;
– 1-й в історії комерційний пілотований космічний корабель, який здійснив стиковку з космічною станцією повністю в автоматичному режимі;
– 1-й раз в історії використання нових уніфікованих стикувальних вузлів, які з’єднали корабель Dragon і космічну станцію.
З приводу нових стикувальних вузлів – точно такі ж адаптери будуть використовуватися космічними кораблями Orion, які забезпечать виконання майбутніх місій НАСА на Місяць.


Як ми вже розповідали раніше, на борту космічного корабля Crew Dragon перебував лише манекен, який отримав назву Ріплі на честь головної героїні серії науково-фантастичних фільмів “Чужий”. Цей манекен був густо обплутаний мережею різноманітних давачів, які знімали інформацію, що має відношення до умов польоту та життєдіяльності людини під час запуску, перебування в космосі і повернення на Землю.
Місце, де космічний корабель приводнився у водах Атлантичного океану, розташоване на відстані 370 кілометрів від мису Канаверал, Флорида. І вже зараз компанія SpaceX почала підготовку до проведення місії Crew Demo-2, в ході якої на борту космічного корабля Crew Dragon у космос вирушать два астронавта, Дуг Херлі (Doug Hurley) і Боб Бенкен (Bob Behnken), які проходять зараз всі необхідні процедури сертифікації. Точної дати запуску місії Demo-2 ще не призначено, згідно з планами її запуск має бути проведений влітку цього року.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: