Надрукований на біопринтері імплант повернув рухливість паралізованим мишам
22 Січня , 2019
Ducati планує випускати електричні мотоцикли
22 Січня , 2019

Компанія з ОАЕ здійснила перший комерційний рейс літаком, що працює на біопаливі

Авіакомпанія з ОАЕ Etihad Airways здійснила перший повноцінний комерційний рейс авіалайнера Boeing 787 Dreamliner з використанням біопалива на основі солеросу (рослини з прибережної морської смуги з високою концентрацією солі в ґрунті). Літак був оснащений двигунами нового покоління General Electric 1B, які працювали на гібридній суміші зі звичайного гасу та біопалива з солеросу у співвідношенні 50 на 50, повідомляє Gulf News.

Багатогодинний рейс проходив між містами Абу-Дабі і Амстердамом. Авіалайнер вилетів з ОАЕ о 9:30 ранку за місцевим часом і приземлився в аеропорту Амстердама о 2 годині дня за місцевим часом. Політ визнаний повністю успішним. Дозаправка сумішшю з авіаційного гасу і біопалива не знадобилася.

Біопаливо для літака розробила компанія ISEAS (Integrated Seawater Energy and Agriculture System), що базується в Масдарі, Абу-Дабі і розпочала роботу в ОАЕ в 2016 році. Фінансуванням проекту займалися компанії Etihad Airways, Boeing, Honeywell UOP і General Electric.

За словами Аріфа Султана аль-Хаммаді, співробітника Халіфского університету науки і технологій, перший повноцінний комерційний рейс на біопаливі «знаменує собою новий початок» у використанні чистої енергії для авіаперельотів.

«Політ авіалайнера Etihad доводить, що розробка ISEAS змінює правила гри, які можуть принести істотну користь повітряному транспорту і світу в цілому. Дослідження і розробка цієї технології демонструє значні перспективи перетворення прибережних пустель в продуктивні сільськогосподарські угіддя, здатні забезпечити не лише продовольче забезпечення, але й чисте небо», — додає віце-президент Boeing International Шон Швінн.

Схема виробництва біопалива із солеросу

Створення біопалива проходить у кілька етапів. В ході першого, по трубах в спеціальні резервуари з мальками риб і планктоном закачують морську або океанську воду. Після збагачення продуктами життєдіяльності риб і спеціальної обробки вода перекачується на підготовлені плантації з рослинами, стійкими до солі, включаючи солерос.

Через деякий час отримані продукти (мулисті відкладення, загиблі рослини, насіння рослин, а також перегній) збираються,  відправляються на станцію переробки та виробництва біопалива і перетворюються на біопаливо, а використана вода проходить фільтрацію і повертається назад в океан.

У ISEAS стверджують, що використання гібридного палива, що складається із суміші звичайного гасу та біопалива, дозволить знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Крім того, наголошується, що весь процес виробництва біопалива використовує в якості джерел енергії сонячні батареї.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: