Вчені відкрили новий квантовий стан матерії
1 Травня , 2017
Запуск першої китайської космічної вантажівки пройшов успішно
1 Травня , 2017

Компанія Tokomak Energy провела перші запуски нового експериментального реактора ST40

Фахівці компанії Tokomak Energy, розташованої в Оксфорді, Великобританія, провели перші запуски і отримали високотемпературну плазму в камері нового експериментального термоядерного реактора ST40. Згідно з попередніми розрахунками, цей реактор, який є самим досконалим реактором у Великобританії на сьогоднішній день, буде здатний розігріти плазму до температури 100 мільйонів градусів. Ця температура вища за температуру в центрі Сонця в сім разів і її буде достатньо для ініціації та підтримки стабільних керованих реакцій термоядерного синтезу.
Наступними кроками фахівців компанії Tokomak Energy стане завершення установки повного комплекту котушок електромагнітів. Це дозволить розігріти плазму всередині реактора ST40 до температури в 15 мільйонів градусів, температури матерії в центрі Сонця. І згідно з планами керівництва компанії, ця температура повинна бути отримана вже восени цього року.
Відзначимо, що “коріння” компанії Tokomak Energy ростуть з лабораторії Калхема (Culham Laboratory), яка є однією з провідних світових установ, в стінах якої ведуться дослідження термоядерного синтезу і де розташовується реактор JET, один з найпотужніших токамаків в світі на сьогоднішній день.
Реактор ST40 #2
Як і в інших токамаках, реактор ST40 працює за допомогою магнітного поля, що виробляється електромагнітами. Тільки в даному випадку використовуються електромагніти з обмотками з високотемпературного надпровідного матеріалу (high temperature superconducting, HTS). Завдяки використанню таких матеріалів магніти не потребують кріогенного охолодження і величезної кількості енергії для своєї роботи, що, в свою чергу, дозволило інженерам створити вельми і вельми компактну установку, яка має високу ефективність.
Слід зазначити, що реактор ST40 є вже не першим реактором, створеним в компанії Tokomak Energy. Попередній реактор, ST25, який був вже другим за рахунком, є першим в світі токамаків, в якому були використані електромагніти з високотемпературних надпровідників. І цей реактор в 2015 році встановив світовий рекорд, утримуючи високотемпературну плазму в своїй камері безперервно протягом 29 годин.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: