Lockheed Martin представила концепт місячного посадкового модуля для станції Gateway
4 Жовтня , 2018
Британія оновила свій головний бойовий танк Challenger 2
7 Жовтня , 2018

Компанія D-Wave запустила відкриту і безкоштовну платформу для квантових обчислень

При широкому поширенні квантові комп’ютери повинні зробити справжню революцію у сфері обчислювальної техніки, забезпечивши не тільки приріст потужності, але і покращивши показники кібербезпеки. Вже зараз існують квантові комп’ютери, але доступні вони лише для гігантів на зразок Intel, IBM, Google і інших подібних. Однак кожен бажаючий може долучитися до майбутнього вже сьогодні. Принаймні, про це повідомляють автори проекту D-Wave, які нещодавно запустили проект, де будь-яка людина може вільно скористатися квантовими обчисленнями.

Нова платформа отримала назву Quantum Leap Application Environment і вона дійсно дає доступ до квантового комп’ютера від D-Wave. Причому безкоштовно. Правда, доведеться зареєструватися і мати якийсь запас спеціальних знань. Зараз більшість наявних квантових комп’ютерів для програмування, вимагають бути обізнаними в галузі квантової фізики. D-Wave пропонує простіший підхід.

«Будь-хто, у кого є адреса електронної пошти, базові знання програмування Python і Ocean (open source software suite), а також бажання доторкнутися до майбутнього обчислювальної техніки — може підписатися на нашу програму. На відміну від інших квантових обчислювальних систем, які вимагають не тільки величезних знань, але й часу для запуску експериментів, так як черги складають кілька місяців, користувачі Quantum Leap Application Environment можуть отримати миттєвий доступ до квантових технологій.» — заявив виконавчий директор з досліджень і розробок у D-Wave Алан Барац.

Самі автори позиціонують свій проект не просто як середовище для обробки даних, а як навчальну систему. На сайті проекту є розділ з гайдами, а після реєстрації кожен користувач отримує 1 хвилину обчислень. Це може здатися мало, але насправді це не зовсім так. Навіть для обробки самих вибагливих програм потрібно від 15 до 250 мілісекунд, так що ви можете отримати від 200 до 4000 запусків на місяць на квантовому комп’ютері D-Wave 2000Q.

Однак, все може виявитися не так райдужно. Незважаючи на те, що D-Wave Systems існує досить давно, за відгуками деяких критиків, їх обчислювальна потужність може бути «далека від квантової». Наприклад, згідно з дослідженням доцента Массачусетського Технологічного Інституту Скотта Ааронсона, D-Wave так і не вдалося довести, що кубіти їх комп’ютера знаходяться в стані квантової заплутаності. Але в будь-якому випадку, протестувати подібну технологію було б цікаво, що ви можете зробити, перейшовши за посиланням на сайт проекту.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: