Huawei скопіювала архітектуру європейських міст
16 Січня , 2019
Хакери отримають гроші та автомобіль за злом Tesla Model 3
16 Січня , 2019

Компанія D-Wave Systems представляє нову архітектуру Pegasus, яка дозволить збільшити кількість кубітів на процесорі до 5640

Відзначимо, що всі квантові комп’ютери, які розроблені і випускаються відомою канадською компанією D-Wave Systems до останнього часу, були засновані на архітектурі під назвою Chimera. Незважаючи на деякі відмінності, що полягають не лише у збільшеній кількості кубітів в процесорі, всі комп’ютери, D-Wave One, Two, 2X і 2000Q, використовували базові обчислювальні комірки, які мають структуру графа K4,4. Але протягом кількох останніх років фахівці компанії D-Wave займалися розробкою кардинально нової архітектури квантового процесора, яка отримала назву Pegasus, і в середині минулого року на світ з’явився перший дослідний процесор Pegasus P6, на кристалі якого були розташовані 680 кубітів. Проте це є далеко не граничне значення, використання нової архітектури дозволить збільшити кількість кубітів в одному процесорі до 5460.

Основною перевагою нової архітектури Pegasus є те, що кожен кубіт має можливість зв’язуватися з 15 іншими кубітами, а не 6, як це дозволяла робити архітектура Chimera. Це, в свою чергу, означає, що 680-кубітовий процесор Pegasus P6 по своїй обчислювальній потужності еквівалентний процесору Chimera 2000Q, що має на своєму кристалі 2048 кубітів. Крім цього кубіти нової архітектури володіють зниженим рівнем шумів, що позначається в позитивну сторону на стабільності роботи й ефективності системи в цілому.
D-Wave 2000Q та Pegasus P6
Використання нових матеріалів і технологій дозволили знизити рівень шумів у 5-10 разів порівняно з першими комп’ютерами D-Wave, для довідки, рівень шумів кубітів комп’ютера D-Wave 2000Q був лише в три рази нижчий рівня шумів кубітів комп’ютера D-Wave One. І зараз фахівці компанії вже знайшли і займаються дослідженнями нових матеріалів, які дозволять знизити в майбутньому рівень шумів ще в три рази. Ці нові матеріали, вірогідно, будуть використані в новому процесорі P16, на кристалі якого буде нараховуватися 5 640 кубітів і роботи над яким ведуться в даний час.
І на закінчення слід зазначити, що комп’ютери компанії D-Wave не є повноцінними програмованими квантовими комп’ютерами, вони здатні проводити розрахунки алгоритмів з розряду квантового відпалу та інших видів адіабатних квантових обчислень. Наприклад, на комп’ютерах компанії D-Wave не можна провести розрахунки алгоритму Шора, який є зараз “мірилом і еталоном” для квантових обчислювальних систем. Однак, на деяких інших задачах, наприклад, на зворотному множенні чисел факторіального ряду, ці комп’ютери демонструють 1000-кратну перевагу над суперкомп’ютерами, заснованими на традиційній архітектурі.
Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: