Вертикальні ферми: в майбутньому кожен зможе вирощувати їжу вдома
11 Квітня , 2017
Надчисті кристали алмазу дозволяють об’єднати в один потужний промінь промені декількох лазерів
11 Квітня , 2017

Кінець ери вугілля: в Європі відмовляються від нових вугільних ТЕС з 2020 року

Компанії зі всіх країн Євросоюзу (крім Польщі та Греції) підписались під ініціативою в повній мірі виконати Паризьку угоду і обмежити вплив на зміну клімату.

Європейські енергетичні компанії оголосили про відмову інвестування вугільної промисловості, давши історичну обіцянку, що з початку наступного десятиліття в ЄС не буде побудована жодна нова вугільна електростанція.

Несподівану заяву було зроблено на прес-конференції в Брюсселі. 3500 національних енергетичних компаній із загальними активами понад 200 млрд євро підтвердили зобов’язання кліматичної угоди і пообіцяли ввести мораторій на нові інвестиції у вугільні підприємства після 2020 року.

«26 з 28 країн-членів заявили, що вони не будуть фінансувати нові вугільні заводи з 2020 року, – сказав Крістіан Рубі, генеральний секретар Eurelectric. – Ця ініціатива увійде в історію. Це чіткий сигнал, який говорить сам за себе, і його слід розглядати в тісному зв’язку з Паризькою угодою і нашим прагненням створити до 2050 року енергетику з нульовим рівнем викидів вуглецю».

Не можна забувати, що вугілля в свій час грало ключову роль у розвитку Європи, підтримувало промислову революцію, сприяло створенню профспілок і, навіть, стало найважливішим чинником створення організації-попередника ЄС – Європейського об’єднання вугілля і сталі (ЄОВС).

Але він також виділяє більше вуглекислого газу, ніж будь-яке інше викопне паливо. Крім того, побічними викидами спалювання вугілля є смертельні токсини, такі як двоокис сірки, двоокис азоту та тверді частинки, які в Європі відповідальні за більш ніж 20 000 смертей на рік.

Вендел Тріо, директор Climate Action Network Europe, охарактеризував новий крок як «початок кінця для вугілля».

«Тепер ясно, що для вугілля в ЄС немає майбутнього, – зазначив Тріо. – Питання в тому, якою буде остання дата його остаточної «смерті», і наскільки жорстко вугільна промисловість буде боротись за те, щоб тримати заводи відкритими, навіть якщо вони більше не є економічно життєздатними».

Вугільна галузь поставилася до заяви комунальних підприємств зі скепсисом. Брайан Рікеттс, генеральний секретар торгової групи Euracoal, сказав: «У свій час парові двигуни були замінені чимось кращим, більш дешевим і продуктивним – електродвигунами і дизельними двигунами. Коли ми побачимо нову енергетичну систему – з більшою енергоефективністю – яка буде за доступною ціною, то вугілля, нафта і газ не знадобляться. Але поки ми як і раніше покладаємось на традиційні джерела».

Спочатку ініціатива енергетичних компаній наштовхнулась на опір Німеччини, яка покладається на вугілля на час переходу від використання ядерної енергії до поновлюваних джерел. Зрештою, тільки Польща, яка залежить від вугілля приблизно на 90% у своєму виробітку електроенергії, і Греція, яка все ще планує нові вугільні заводи, не погодилися з тим, що стає глобальною тенденцією.

У 2016 році запуск нових вугільних заводів по всьому світі скоротився майже на дві третини, причому ЄС і США лідирували у відмові від існуючих вугільних потужностей. При цьому, Європа повинна буде поступово вивести з експлуатації всі свої вугільні заводи до 2030 року або ж «значно перевищить» свої зобов’язання за Паризькою угодою, вважають експерти з клімату.

Завдання для політиків в найближчі два роки буде полягати в тому, щоб скоординувати політичні інструменти, забезпечити їх взаємодоповнюваність і одночасну декарбонізацію, а також електрифікацію транспортної сфери та промисловості.

Джерело: theguardian.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: