Українські авіазаводи почали роботи з глибокої модернізації Су-24
5 Січня , 2019
Rolls-Royce розробляє електричний літак з рекордною швидкістю польоту
5 Січня , 2019

КБ “Південне” ввело в експлуатацію новий цех складання та випробувань супутників

В КБ «Південне» побудований і введений в експлуатацію цех збірки та електровипробування космічних апаратів, що відповідає найсучаснішим світовим стандартам.

В кінці 2018 уряд схвалив проект Закону України «Про затвердження загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2019-2023 роки». Саме завдяки новому цеху космічних апаратів, побудованому на базі конструкторського бюро «Південне», буде можлива реалізація комплексу робіт космічної програми по створенню супутників дистанційного зондування Землі серії «Січ», космічних апаратів наукового призначення типу «Мікросат» і YuzhSat, технологічних мікро- і наносупутників, перспективних космічних апаратів для орбітального сервісного обслуговування.

Зараз в КБ «Південне» вже проводиться збірка льотних зразків космічних апаратів «Січ-2-1» (КА дистанційного зондування Землі), YuzhSat (КА для космічного експерименту наукового проекту «Аерозоль») і «Мікросат» (КА багатозонального моніторингу динамічних процесів в іоносфері).

Загальна площа нового цеху КА – 1000 м², з яких майже 300 м² займає робочий зал чистого приміщення, в якому система вентиляції та кондиціонування постійно забезпечує температуру 18-25°C і клас чистоти повітря 100000 відповідно до міжнародного стандарту ISO 14644-1:2015. Такі високі вимоги необхідні для запобігати попаданню пилу на оптичні та інші системи супутників.

Наявність в КБ «Південне» такого цеху дозволить зберегти в Україні можливість виробництва КА і створити на нашому підприємстві замкнутий цикл розробки, виготовлення та випробування супутників.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: