Китай хоче вивести на орбіту Землі штучний «місяць»
19 Жовтня , 2018
Бездротова зарядка для електромобілів на 120 кіловат, майже як на АЗС?
22 Жовтня , 2018

Європейці зробили космічний 3D-принтер

Перший в Європі 3D-принтер, призначений для використання в невагомості, для друку виробів зі спеціально адаптованих до невагомості пластиків, завоював престижну премію Aerospace Applications Award від дизайнера-виробника TCT Magazine

Як повідомляє портал techxplore.com принтер призначений для використання на МКС. Оскільки в невагомості понять «верх-низ» немає, то і його орієнтація при друку несуттєва. Для друку можуть застосовуватися різні пластики від цілком побутового акрилонітрилбутадієнстирола, застосовуваного де завгодно, від автомобілебудування, до виробництва дитячих іграшок, до термопластів з високою температурою плавлення, таких як PEEK (поліефірний ефір кетон), який досить міцний, щоб замінити металеві матеріали, термостійкий, стійкий до впливу хімічних реагентів.

Цей принтер може бути використаний для виготовлення запчастин для станції і її внутрішньої начинки, — вважає інженер ESA Уго Лафонт (Ugo Lafont). Крім МКС він цілком може бути застосований на майбутніх людських базах на Місяці та інших небесних тілах з низькою гравітацією. До того ж, новинка може використовувати вторинні пластмаси, вже колись використані для подібних цілей.

Принтер був створений для ESA консорціумом на чолі з Sonaca Space GmbH спільно з BeeVeryCreative, Active Space Techologies SA і OHB-System AG.

 

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: