SpaceX вперше запустила пілотований корабель Crew Dragon до МКС
2 Березня , 2019
Мобільний 3D-біопринтер друкує нову шкіру на поверхню ран
3 Березня , 2019

Іонний комп’ютер IonQ показав високу стійкість до декогеренції

Компанія IonQ повідомила про створення майже ідеальної архітектури квантового комп’ютера. Вона базується на використанні іонів і показує настільки високу точність і надійність, що питання фізики тепер відходять на другий план. Розробникам залишається зосередитися на вдосконаленні та підготовці до створення комерційної версії суперкомп’ютера.

У квантових комп’ютерів IBM або Intel кубіти, квантові біти, виконані на надпровідниках і тому їх легко інтегрувати в типові електронні схеми. Квантовий комп’ютер компанії IonQ використовує магнітні пастки, щоб утримувати іони ітербію у вакуумі в потрібному порядку. Для керування ними  використовуються лазерні промені — такі кубіти виявилися набагато стабільнішими і надійнішими інших. Зокрема, точність в одиничному і подвійному кубітах досягла 99,97 % і 99,3 % для системи з 79 кубітів.

Одна з головних проблем квантових систем в тому, що кубіти з часом, після участі в різних операціях, декогерують, втрачаючи стабільність. Чим більше ітерацій, тим більше накопичується помилок і нижча точність обчислень. Розробникам іонного комп’ютера вдалося зв’язати між собою довільну пару кубітів, замість того, щоб передавати дані по ланцюжку кубітів, тим самим в рази знизивши кількість операцій. Як наслідок, навіть після 50 операцій кубіт залишився незмінним на 75%, що дуже багато за сучасними мірками.

Своє досягнення розробники IonQ продемонстрували на прикладі з обчисленням енергії стану молекули води. Це досить просте завдання, однак воно вимагає безлічі повторюваних однотипних розрахунків, що раніше для квантових комп’ютерів було нездоланним бар’єром. Іонна модель показала відмінні результати, що вказує на її високий потенціал і відкриває нові шляхи до розвитку квантових обчислювальних систем.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: