Найбільший авіаційний двигун в роботі
19 Січня , 2019
Перевезення капсули Crew Dragon, витягнутої з води, потрапило на відео
19 Січня , 2019

Ілон Маск пропонує дешево прокласти 50-кілометровий тунель під австралійської горою

Ілон Маск, схоже, хоче не лише поселити людей на Місяці і Марсі і вирішити питання світової енергетичної кризи, але ще і справитися з головним болем всієї світової логістики – проблемою трафіку. Засновник і власник Boring Company запропонував прорити тунель в австралійських Блакитних горах. У відповідь на питання австралійського політика про те, у скільки обійдеться будівництво тунелю через гори в штаті Новий Південний Уельс, Маск відповів, що його компанія буде готова зайнятися таким проектом і побудує високошвидкісний двосторонній транзитний маршрут, який об’єднує Сідней і захід Австралії, за досить малу для проектів таких масштабів сумму.

Це вже не перший раз, коли Маск пропонує свої послуги австралійським чиновникам. Нагадаємо, що в 2017 році Маск запропонував побудувати в Австралії систему зберігання енергії Tesla Powerwall. При цьому він пообіцяв, що його компанія впорається з цим завданням за 100 днів, а якщо в терміни вкластися не вийде, то країні платити за проект не доведеться — компанія візьме всі витрати на себе. І побудував і вклався в обіцяні терміни, заробивши при цьому 50 мільйонів доларів.

Новому підприємству Маска, компанії Boring Company, лише кілька років, але воно вже готове взятися за проекти світового масштабу. Ще в грудні Маск урочисто відкривав тестовий тунель довжиною 1,83 кілометра і шириною 4,3 метра прямо під штаб-квартирою SpaceX в місті Хортон, а вже сьогодні Маск обговорює проблеми логістики з австралійськими чиновниками.

Член верхньої палати парламенту Нового Південного Уельсу Джеремі Букінгем, який “задихається сіднейським трафіком”, через свою сторінку в «Твіттері» звернувшись до Маска поцікавився, у скільки може обійтися будівництво 50-кілометрового тунелю під Блакитними горами.

Маск відповів, що будівництво кожного кілометра тунелю для прокладки широкосмугового двостороннього транзитного маршруту обійдеться приблизно в 15 мільйонів доларів. Тобто, загальна вартість проекту складе близько 750 мільйонів доларів. Власник Boring Company також пояснив, що будівництво станцій в’їзду і виїзду з тунелю обійдеться орієнтовно в додаткові 50 мільйонів доларів за кожен об’єкт.

Чиновнику ідея сподобалася. Він пообіцяв обговорити її з іншими представниками австралійського уряду і зокрема з прем’єр-міністром Нового Південного Уельсу Гледіс Береджиклян, а потім повідомити про рішення.

В гілці коментарів ідея Маска теж знайшла позитивні відгуки:

This would change Sydney forever and bring unlimited economic prosperity to the west. Would solve the housing crisis. Enable growth of manufacturing. Allow for us to cope with the influx of migrants even increase intake. #brilliant

— Gavin King (@gavinking77) 16 січня 2019 р.

«Це назавжди змінить Сідней і принесе необмежені економічні можливості для заходу. Ми зможемо вирішити житлову кризу в цьому регіоні, прискорити зростання виробництва. Вирішимо проблему напливу мігрантів», — написав житель Сіднея Гевін Кінг.

Ключова мета Boring Company полягає в зниженні загальної вартості прокладання тунелів. Побудований під Хортоном тунель Маск оцінив в 10 мільйонів доларів, включаючи витрати на прокладку самого тунелю, внутрішню інфраструктуру, вентиляцію, освітлення і системи безпеки. Для порівняння, вартість такої ж милі тунелю, прокладеного традиційними способами, становить, за словами Маска, до 1 мільярда доларів. Компанія пропонує використовувати такі тунелі для високошвидкісного підземного пересування електромобілів зі швидкістю до 240 кілометрів на годину.

Якщо Boring Company дійсно підпише контракт на прокладання тунелю під австралійською горою, то для компанії це стане першим проектом за межами США.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: