Українські стартапи на CES 2019
10 Січня , 2019
Boeing представляє нову концепцію крила з кроквяною системою
10 Січня , 2019

IBM представила на CES свій перший квантовий комп’ютер масового виробництва

Компанія IBM представила на CES свій перший комерційний квантовий комп’ютер для використання за межами лабораторії. 20-кубітна система об’єднує в одній коробці квантові і класичні обчислювальні компоненти, необхідні для використання подібної машини в дослідних і бізнес-додатках. Звичайно, IBM Q — все ще величезний, але він включає в себе все, що потрібно для початку експериментів з квантовими обчисленнями, включаючи і всі механізми для охолодження обладнання.

Хоча IBM описує її як першу повністю інтегровану універсальну систему квантових обчислень, розроблену для наукового та комерційного використання, варто підкреслити, що 20-кубітна машина ще не достатньо потужна для більшості комерційних додатків, які люди очікують бачити в майбутньому з комп’ютерами з великою кількістю кубітів — і кубітами, які будуть корисні протягом більш ніж 100 мікросекунд. Тому не дивно, що IBM підкреслює, що це перша спроба і що ці системи:

«одного разу будуть вирішувати проблеми, які сьогодні ми бачимо занадто складними та експоненціальними за природою для того, щоб їх могли вирішити класичні системи».

В подальшому компанія обіцяє оновлювати і обслуговувати системи.

«IBM Q System One — важливий крок вперед в комерціалізації квантових обчислень», говорить Арвінд Крішна, старший віце-президент Hybrid Could і директор IBM Research. «Ця нова система має вирішальне значення для розширення квантових обчислень за стінами дослідної лабораторії, оскільки ми працюємо над створенням практично квантових додатків для бізнесу та науки».

Найбільше IBM, схоже, пишається дизайном систем Q. У відповідь на суперкомп’ютери Cray, IBM попрацювала з Map Project Office і Universal Design Studio, а також з Goppion, компанією, яка побудувала, серед іншого, вітрини, в яких демонструються британські коштовності корони і «Мона Ліза». IBM бачить в системі Q витвір мистецтва. Це повітронепроникна коробка заввишки 3 і шириною 3 метра, в центрі якої висить люстра для квантових обчислень, всі деталі якої обережно заховані.

Хоча версія комерційна,  ви не зможете придбати її в інтернет магазині чи супермаркеті електроніки. Для цього ви маєте співпрацювати з IBM.

Також,  IBM заявила про створення IBM Q Network, організації,  яка спільно з такими партнерами як ExxonMobil, CERN та Ferriday будуть займатись інформування і розвитком зацікавленості бізнесу та вчених квантовими обчисленнями.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: