Розроблено новий чіп, що поєднує в собі пам’ять і обчислювальну потужність
22 Листопада , 2018
Представлені перші в світі стандарти для дронів
24 Листопада , 2018

IBM досліджує мідний магнетизм для розробки модулів пам’яті нового типу

Кожне нововведення в будь-якій сфері починається з фундаментальних досліджень, які закладають основу для майбутніх винаходів. Вже зараз стає зрозумілим, що носії інформації у сучасному вигляді перестануть існувати, як це сталося колись з дискетами і перфокартами. Деякі компанії (наприклад, Microsoft) активно ведуть дослідження по створенню ДНК-пам’яті, а от IBM вирішила піти іншим шляхом і почати розробку накопичувачів, в яких носіями інформації будуть виступати атоми міді.

Як повідомляє видання Nature Nanotechnology, підрозділ IBM Research займається дослідженнями у сфері мідного магнетизму. Взагалі, як відомо, при звичайних умовах мідь не володіє магнітними властивостями, але в свіжому дослідженні вчені IBM Крістофер Лутц і Кай Янг продемонстрували, що вони можуть контролювати магнетизм ядра одного атома, використовуючи ядерно-магнітний резонанс і скануючий тунельний мікроскоп.

«Ми проводимо фундаментальні дослідження у сфері нанотехнологій. Це перший випадок, коли ми можемо бачити атом і переміщати його, використовуючи скануючий тунельний мікроскоп. Ми навчилися керувати магнітним станом ядра.»

Основна умова для появи мідного магнетизму — ізоляція одного атома міді від сусідніх, що і дозволяє зробити скануючий тунельний мікроскоп. Як пояснив доктор Лутц,

«Це стадійний процес. Спочатку нам потрібно вирівняти атом, щоб він не вказував у випадкових напрямках. Для цього ми застосовуємо радіохвилі, що виходять з кінчика гострої металевої голки. Радіохвилі точно налаштовані на власну частоту ядра. На другому етапі ми отримуємо доступ до ядра з електричним струмом від наконечника.»


Схематичне зображення ядерного магнетизму одного атома міді

Крім того, вчені стверджують, що атоми міді мають 4 різних квантових стани, а це означає, що вони можуть отримати не просто «атомарну пам’ять», але і пам’ять нового типу. Наприклад, зараз така магнітна пам’ять, як MRAM (магниторезистивная оперативна пам’ять) зберігає дані тільки завдяки 2 станам.

«В пристрої з двома станами магнітна орієнтація дає нам одиницю або нуль. Тут ми маємо комірку в сто тисяч разів меншу, але з набагато більшою кількістю варіантів. Наші наступні кроки будуть полягати у створенні масивів магнітних атомів міді. Ми вже почали практикувати складання атомів.»

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: