Голосовий помічник Alexa навчиться розрізняти голоси людей
7 Березня , 2017
Apis Cor: як за добу надрукувати будинок на 3D-принтері за $10 тис (відео)
7 Березня , 2017

HAYSTAC – новий датчик, призначений для пошуків аксіонної темної матерії

Пристрій HAYSTAC (Haloscope At Yale Sensitive To Axion Cold Dark Matter), розроблений і побудований вченими з Єльського університету, призначений для звуження області пошуку частинок невловимої темної матерії, матерії, на частку якої припадає понад 80 відсотків від загальної кількості матерії у Всесвіті. Та найцікавішим у даному випадку є те, що детектор HAYSTAC розрахований на пошуки темної матерії у вигляді аксіонів, субатомних частинок, які існують зараз тільки в теорії і пошуки яких ведуться в рамках декількох експериментів, включаючи Axion Dark Matter Experimentis.
“Факт існування темної матерії доведений вже з досить високим ступенем достовірності. Однак, на даний момент нам ще нічого невідомо про природу темної матерії, і це залишається одним з головних питань, на які намагається дати відповідь сучасна наука” – розповідає Стів Ламоро (Steve Lamoreaux), фізик, який очолює наукову групу.
За основу своєї роботи йельські фізики взяли теорію, висунуту в 1980-х роках. Ця теорія описує аксіони, як частинки, що мають малу масу і малий момент обертання, які можуть взаємодіяти зі звичайною матерією лише за допомогою сил слабких ядерних взаємодій. Середня щільність темної матерії в космосі,відповідає значення близько 10 трильйонів аксіонів на кубічний сантиметр простору. Незважаючи на таку високу щільність, ці частинки, в силу їх природи, практично неможливо зареєструвати навіть за допомогою найбільш чутливих наукових приладів.
Детектор HAYSTAC
Детектор HAYSTAC призначений для пошуків аксіонів, маса яких мінімум в 10 разів більше, ніж маса аксінів, які намагалися знайти вчені в рамках інших експериментів. Пошук цих частинок проводиться за допомогою сильного магнітного поля, вплив якого служить для перетворення аксіонів в фотони мікрохвильового випромінювання, при цьому, частота отриманих фотонів залежить безпосередньо від маси частинки. Зміщення пошуків в область більш високої маси аксіонів, вимагає більш високочастотних датчиків, які повинні мати менші фізичні розміри і, через це, мають меншу чутливість.
“У своїй роботі ми використовували технології та підсилювачі, розроблені для галузі квантових обчислень. Власні шуми цих підсилювачів наближені до мінімальної межі, що визначається законами квантової механіки” – розповідає Стів Ламоро, – “І перші дані, отримані нами від датчика HAYSTAC, вже були використані нами для визначення меж діапазону мас аксіонів, в яких ми будемо проводити нові пошуки”.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: