Вченим NASA вдалося створити чіпи, здатні зберегти працездатність на поверхні Венери
16 Лютого , 2017
Хмарочоси, “одягнені” в рослинність, “пустять коріння” на китайській землі
16 Лютого , 2017

HAPLS, найпотужніший у світі лазер з напівпровідниковим накачуванням, почав роботу в безперервному імпульсному режимі

Нещодавно нова лазерна система High-Repetition-Rate Advanced Petawatt Laser System (HAPLS), розроблена і створена в Ліверморській Національній лабораторії імені Лоуренса (Lawrence Livemore National Laboratory, LLNL) вперше почала працювати в безперервному імпульсному режимі. Цим самим був встановлений новий світовий рекорд для фемтосекундних петаваттних лазерів з лазерним напівпровідниковим накачуванням. Енергія кожного виробленого імпульсу становила 16 Джоулів при його тривалості в 28 фемтосекунд і частоті повторення 3.3 герца.
До останнього часу в світі існували подібні лазери, здатні виробляти лише поодинокі імпульси з подібними характеристиками імпульсу. І навіть наявність таких лазерів дозволила вченим зробити безліч відкриттів і проривів в галузі матеріалознавства, медицини та фундаментальної фізики. Наявність лазера, здатного працювати в безперервному імпульсному режимі з досить високою частотою, переведе вищезазначені галузі науки на якісно новий рівень.
Слід зазначити, що проект HAPLS можна вважати одним з найуспішніших за всю історію масштабних наукових проектів. Адже всього за кілька років цей проект пройшов весь шлях від початкової ідеї до створення високоінтегрованого і складного кінцевого пристрою.
Висока потужність імпульсу, його мала тривалість і велика частота повторення стали можливими завдяки використанню всіх останніх досягнень науки і техніки. Ключовим вузлом лазера HAPLS є його матриця лазерних діодів, яка використовується для накачування основного лазера, що представляє собою сапфіровий стрижень з титановим покриттям. Ця імпульсна енергетична система в перспективі зможе забезпечити енергію імпульсу в 200 Джоулів при частоті повторення 10 Герц. Крім цього в конструкції лазера HAPLS використано безліч інноваційних рішень, що мають відношення до швидкісної силової електроніки та електротехніки, систем керування і синхронізації роботи окремих вузлів.
Успішний запуск лазера HAPLS в безперервному імпульсному режимі означає готовність пристрою до відправлення до місця призначення, яким є установка European Extreme Light Infrastructure Beamlines, розташована в Чехії. Відправка буде здійснено в найближчі місяці, після чого буде проведений монтаж лазера на новому місці, інтеграція до складу установки і його запуск у повному робочому режимі. Петаватний промінь лазера HAPLS буде вдаряти в спеціальні змінні мішені, що буде використовуватись для отримання різного роду вторинного електромагнітного випромінювання або для прискорення заряджених частинок до субсвітлових швидкостей. Очікується, що лазер HAPLS буде введений в експлуатацію в 2018 році і стане доступний для проведення різноманітних міжнародних досліджень.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: