Занедбані вугільні шахти Британії перетворять на «глибинні ферми»
5 Грудня , 2018
NVIDIA навчила ШІ обробляти ігрову графіку
5 Грудня , 2018

Hankook представила нові футуристичні шини Hexonic і Aeroflex

На автосалоні в Ессені компанія Hankook показала концепти того, що її менеджери назвали «творчими рішеннями для мобільних систем майбутнього». У баченні інженерів, новітні колеса потрібні не тільки для того, щоб котитися по дорозі — вони ще й виконують життєво важливі функції при експлуатації автомобіля. Модель Hexonic допомагає безпілотній машині «відчувати» дорогу, а модель Aeroflex дасть спорткарам нове джерело притискної сили на високих швидкостях.

Шини Hexonic сконструйовані з розрахунку на безпілотні системи, де водій не бере участі в керуванні, а тому йому неважливо, як транспорт реагує на дорожнє покриття. Зате це дуже важливо для комп’ютера, тому в шинах є сім датчиків для вимірювання температури, вологості, текстури, складу, зношеності і т. д. дорожнього полотна. Зовнішня частина складається з шестикутних комірок, які можуть зміщуватися відносно одна одної і формувати канали для відведення води. А ще вони містять висувні Y-подібні зачепи в кожній комірці для більшої надійності зчеплення з дорогою.

Шина Aeroflow – трансформер, вона складається з двох половинок, між якими закріплений механізм на базі турбіни. У пасивному стані вона виглядає як колесо боліда: товсте, широке, з гладкою поверхнею. При активації половинки розходяться і набігаючий потік починає обертати турбіну, яка перенаправляє повітря так, щоб керувати притискною силою спорткара. Виглядає це дуже футуристично, але з фізичної точки зору це досить раціональний підхід.

Концепти є концепти – дизайнерам компанії Hankook довелося змоделювати вигляд транспортного засобу майбутнього, де вони будуть доречні, тому що на звичайних автомобілях ці шини виглядали б надто дивно. Чи приживуться нові розробки в машинах найближчого майбутнього — покаже час.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: