Energi: Ford починає випуск електромобілів під новим брендом
20 Травня , 2017
Компанія IBM створила найпотужніший на сьогоднішній день квантовий процесор
20 Травня , 2017

Google Seurat – революційна система графічного рендерингу для мобільного VR

Проблема віртуальної реальності полягає в тому, що смартфони або будь-яке інше мобільне залізо, зважаючи на невисокі потужності, просто не здатне забезпечити деталізовану реалістичну 3D-графіку. Ця проблема особливо актуальна зараз, коли такий великий гравець, як Google, представив свою нову VR-платформу Daydream. Як забезпечити реалістичну картинку за допомогою слабкого заліза? Виявилося, що це цілком можливо. В ході другого дня заходу Google I/O 2017 компанія анонсувала інноваційну систему графічного рендерингу Seurat.

Названа на честь французького художника Жоржа-П’єра Сера, ця унікальна система дозволить розробникам відеоігор і VR-додатків втілити на екранах гаджетів віртуальної реальності графіку раніше недосяжної якості. В ході презентації присутнім глядачам продемонстрували демонстраційне відео, створене фахівцями лабораторії ILMxLAB, що належить знаменитій студії LucasFilm. Сцена являла собою подорож від першої особи по військовій базі імперської армії з фільму Rogue One: A Star Wars Story. Seurat за допомогою особливого алгоритмів зменшує розмір використовуваних у сцені текстур в 300 разів, а кількість багатокутників – в 1000 разів.

«Суть роботи цієї системи проста. Ви визначаєте якийсь простір, всередині якого користувач зможе переміщатись і оглядатись навколо. Ви також задаєте деякі параметри наприклад, кількості полігонів. Після цього Seurat робить за вас все інше. Система створює безліч зображень в цьому обмеженому просторі і автоматично генерує з них 3D-сцену, яка виглядає ідентично оригінальній, але в той же самий час вона дуже сильно спрощена», — пояснює керівник проекту Daydream Андрій Доронічев.

Зрозуміло, якщо дивитись на обидві сцени і порівнювати їх у найменших деталях, ви одразу побачите різницю: на потужному PC якість графіки буде відчутно вище. Тим не менше те, що пропонує нам Seurat, це просто відмінний результат для мобільного заліза. Реалістичні відображення в реальному часі, якісне освітлення – все це виглядає просто неймовірно. Випускаючи цей інструмент і вручаючи його в руки розробників, Google сподівається найближчим часом побачити різке збільшення обсягу якісного VR-контенту.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: