Google поліпшила систему глобального інтернету Project Loon
23 Лютого , 2017
SpaceX успішно приземлила ракету Falcon 9 після запуску вантажівки Dragon до МКС
23 Лютого , 2017

Google AI Duet – штучний інтелект в ролі віртуального піаніста

Фахівці компанії Google, що займаються розробкою систем штучного інтелекту різного плану, представили свою чергову розробку, систему, яка є свого роду віртуальним піаністом. Більш того, ця система не створює і відтворює музику повністю самостійно, вона досить добре підіграє людині, орієнтуючись на награвану нею мелодію, на темп гри і на інші параметри. Дана система, що отримала назву AI Duet, є реалізацією системи штучного інтелекту, здатної наслідувати поведінку людини з високою точністю.
Система AI Duet працює, роблячи собі нотатки, в той час як людина награє мелодію за допомогою віртуальної клавіатури на екрані комп’ютера. Всім цим керує нейронна мережа, що пройшла процес попереднього навчання на безлічі прикладів. Нейронна мережа виділяє з награваної мелодії певні образи і ритми і на основі цього виробляє свої власні музичні елементи, які найбільш органічним чином доповнюють те, що намагається зіграти людина.
Природно, що не все, що робить система AI Duet, звучить добре, деякі її твори звучать трохи хаотично і не потрапляють у такт мелодії. Однак, в деяких випадках система спрацьовує настільки вдало, що можна уявити собі, що за клавіатурою фортепіано знаходяться дві людини приблизно однакового рівня та досить близькі один одному за духом.
Незалежно від якості роботи, система AI Duet сама по собі є досить цікавою точкою застосування можливостей штучного інтелекту в області музики. Крім даної системи фахівці компанії Google мають і масу інших цікавих “музичних” розробок, включаючи “нескінченного барабанщика” і неймовірний додаток для смартфона, що є симбіозом технологій розпізнавання зображень і мовного синтезатора, яке озвучує в реп-стилі все, що потрапляє в поле зору камери пристрою.
В даний час система AI Duet доступна всім людям через веб-браузер, і кожна людина може спробувати свої сили в грі на віртуальному фортепіано в парі з системою штучного інтелекту. А метою даного заходу є зворотній зв’язок з людьми, які можуть повідомити про неточності в роботі системи, висловити свої побажання щодо її поліпшення і багато іншого.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: