Яким буде перший білоруський електромобіль – нові подробиці
22 Лютого , 2017
Google AI Duet – штучний інтелект в ролі віртуального піаніста
23 Лютого , 2017

Google поліпшила систему глобального інтернету Project Loon

«Планетарний інтернет все ще в розробці».

Колишній дослідницький підрозділ Google X, який тепер називається просто X і є незалежною компанією в складі Alphabet, продовжує працювати над проектом повітряних куль для роздачі інтернету Project Loon, і за останній час їм вдалося досягти значних успіхів. Команда навчилися точніше передбачати рух повітряних потоків, а тому більше немає необхідності запускати в небо тисячі аеростатів, які б дрейфували навколо Землі.

Google улучшила систему навигации шаров Project Loon

Якщо раніше йшлося про глобальної мережі аеростатів, які роздають інтернет по всьому світу, то тепер плани компанії включають запуск системи лише в окремих важкодоступних регіонах, де це потрібно найбільше, повідомляє The Verge.

Аеростати Project Loon знаходяться в стратосфері за 20 кілометрів від поверхні Землі. Вони вміють знижуватися і набирати висоту, щоб зловити відповідний повітряний потік і залишатися в заданій області. У 2011 році, коли команда тільки почала роботу над проектом, це ледве вдавалося, але поступово точність алгоритмів зростала.

У 2014 році куля успішно обігнула Землю за 22 дні, а в минулому році розробники за допомогою методів машинного навчання змогли протримати апарат над територією Перу майже сто днів. Тепер автори проекту в один голос заявляють, що набагато розумніше запустити обмежену кількість куль в проблемних районах, ніж намагатися забезпечити інтернетом всю Землю.

Про зміни в стратегії і поліпшення алгоритмів навігації розповів в блозі компанії керівник команди Project Loon Астро Теллер (Astro Teller), зазначивши, що такий підхід з більшою вірогідністю виявиться прибутковим, він може скоротити експлуатаційні витрати та прискорить комерціалізацію проекту.

За його словами, поліпшені алгоритми Project Loon дозволяють ефективно керувати невеликими групами куль, формуючи угруповання над конкретним регіоном, де людям потрібен інтернет. Це дозволить скоротити терміни розгортання групи аеростатів над конкретним регіоном з декількох місяців до декількох тижнів.

Поліпшити алгоритми системи навігації куль вдалося завдяки технологіям машинного навчання.

Крім того, тепер не обов’язково відправляти відставший аеростат у навколосвітню подорож — змінюючи висоту польоту, він здатний летіти в будь-якому напрямку (північ, південь, захід або схід), повертаючись у вихідну точку буквально через кілька днів. Якщо раніше для забезпечення доступу до інтернету на обраній території могло знадобиться від 200 до 400 апаратів, то зараз достатньо 10 — 30.

У найближчі місяці компанія планує провести ряд випробувань спільно з оператором телекомунікаційного зв’язку. Де саме пройдуть випробування, а також які оператори візьмуть у них участь, не повідомляється, як не йдеться й про терміни запуску комерційних інтернет-мереж на базі Project Loon в якій-небудь країні. До цього тести проходили на Шрі-Ланці, Індонезії та деяких інших країнах.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: